Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Architektura

Je vybrán ateliér pro obnovu Braunova Betléma

Redakce / 12.12.2016, Kuks
Po revitalizaci barokního areálu v Kuksu čeká náš region další důležitý krok – obnova Braunova Betléma, který je na indikativním seznamu UNESCO. I přesto, že se jedná o jednu z neprestižnějších architektonických zakázek v našem regionu, ne-li v ČR, neproběhla veřejná architektonická soutěž, ale odborná komise si sama vybrala architektonické studio, které vypracuje studii obnovy.
 
Bude jím ateliér Zahrada Olomouc s architektem Ing. Radkem Pavlačkou, který má za sebou několik velkých projektů v oblasti péče o veřejnou zeleň v památkově chráněných oblastech. 

Máme pro vás 2 videa, která vznikla na prezentaci projektu na jednání zastupitelstva Dvora Králové nad Labem ve čtvrtek 8. prosince 2016:
 
Rozhovor s manažerkou Revitalizace Kuks ing. Veronikou Tomkovou o procesu výběru  a důvodech, proč nebyla veřejná soutěž:

Rozhovor s Ing. Radkem Pavlačkou o práci jeho ateliéru a o tom, jakým způsobem se architektonické zakázky obvykle zadávají:

Revitalizace KUKS vyzvala před necelým rokem k jednání o obnově Braunova Betléma zástupce Dvora Králové, Hřibojed, Stanovic, Kuksu a Správy NKP Hospital Kuks. Výsledkem ročního snažení je narovnání majetkoprávních vztahů na území památky, nalezení shody na způsobu její obnovy a zajištění finanční pomoci Královéhradeckého kraje na přípravu projektové dokumentace. 

Obnova Braunova Betléma přijde na desítky milionů korun. Proto vedení projektu a získáním potřebných dotací zástupci měst, obcí a památkářů pověřili Revitalizaci KUKS, která stojí za úspěšnou obnovou barokního areálu v Kuksu. 
 

Související články
Braunův Betlém - Rej čarodějnic
Stezka mezi Betlémem a novodobou Křížovou cestou opět ožila. Je z ní naučná stezka.
Výstava k 300. výročí koupě lesa pro Braunův Betlém
Záchrana Braunova Betléma - otevřený dopis zastupitelům města Dvora Králové nad Labem
Na kus řeči do Dvorečku - s Leošem Pryšingerem o Braunově Betlému, jeho dřevěném modelu a o novodobé křížové cestě.
Související odkazy
atelier Zahrada Olomouc
Revitalizace Kuks
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1829x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
17.04.2018 - V úterý 17. a ve čtvrtek 19. dubna 2018 budou z technických důvodů uzavřena pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 dojde z technických důvodů také k uzavření pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici čp. 574
25.03.2018 - Koncert Radůzy v Hankově domě (19. dubna 2018) je vzhledem k nemoci zpěvačky ZRUŠEN. Vstupenky jsou k vrácení na pokladně Hankova domu.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí