Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Architektura

Je vybrán ateliér pro obnovu Braunova Betléma

Redakce / 12.12.2016, Kuks
Po revitalizaci barokního areálu v Kuksu čeká náš region další důležitý krok – obnova Braunova Betléma, který je na indikativním seznamu UNESCO. I přesto, že se jedná o jednu z neprestižnějších architektonických zakázek v našem regionu, ne-li v ČR, neproběhla veřejná architektonická soutěž, ale odborná komise si sama vybrala architektonické studio, které vypracuje studii obnovy.
 
Bude jím ateliér Zahrada Olomouc s architektem Ing. Radkem Pavlačkou, který má za sebou několik velkých projektů v oblasti péče o veřejnou zeleň v památkově chráněných oblastech. 

Máme pro vás 2 videa, která vznikla na prezentaci projektu na jednání zastupitelstva Dvora Králové nad Labem ve čtvrtek 8. prosince 2016:
 
Rozhovor s manažerkou Revitalizace Kuks ing. Veronikou Tomkovou o procesu výběru  a důvodech, proč nebyla veřejná soutěž:

Rozhovor s Ing. Radkem Pavlačkou o práci jeho ateliéru a o tom, jakým způsobem se architektonické zakázky obvykle zadávají:

Revitalizace KUKS vyzvala před necelým rokem k jednání o obnově Braunova Betléma zástupce Dvora Králové, Hřibojed, Stanovic, Kuksu a Správy NKP Hospital Kuks. Výsledkem ročního snažení je narovnání majetkoprávních vztahů na území památky, nalezení shody na způsobu její obnovy a zajištění finanční pomoci Královéhradeckého kraje na přípravu projektové dokumentace. 

Obnova Braunova Betléma přijde na desítky milionů korun. Proto vedení projektu a získáním potřebných dotací zástupci měst, obcí a památkářů pověřili Revitalizaci KUKS, která stojí za úspěšnou obnovou barokního areálu v Kuksu. 
 

Související články
Braunův Betlém - Rej čarodějnic
Stezka mezi Betlémem a novodobou Křížovou cestou opět ožila. Je z ní naučná stezka.
Výstava k 300. výročí koupě lesa pro Braunův Betlém
Záchrana Braunova Betléma - otevřený dopis zastupitelům města Dvora Králové nad Labem
Na kus řeči do Dvorečku - s Leošem Pryšingerem o Braunově Betlému, jeho dřevěném modelu a o novodobé křížové cestě.
Související odkazy
atelier Zahrada Olomouc
Revitalizace Kuks
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1846x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí