Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Areál Žireč

Víkendové kurzy v Bylinkové zahradě v Žirči již začaly jarní sezonu

Redakce / 16.03.2017, Žireč
V sobotu 18. března proběhl v Bylinkové zahradě v Barokním areálu Žireč u Dvora Králové letošní první kurz a to Řez a roubování ovocných stromů pod vedením diplomovaného specialisty v oboru zahradní a krajinné tvorby Honzy Lonce. Na kurz dorazilo navzdory brzkému začátku (8 hod.) 13 nadšených účastníků. Složení skupiny prozradilo, že péče o stromy není lhostejná ani ženám ani mladším ročníkům, což nás velmi potěšilo.
 

FOTOGALERIE - Víkendový kurz v Bylinkové zahradě

Celá akce začínala v prostorách bývalého pivovaru (nyní budova sv. Damiána) v Žirči, kde byla pomocí prezentace představena teorie. Během výkladu si všichni poctivě dělali zápisky do připravených skript a to včetně nejmladšího účastníka 11letého Robina. „Rád bych taťkovi pomohl prořezat stromy, ale nechci jim ublížit,“ vysvětlil nám Robin na dotaz jeho účasti na kurzu. 
Připraveno bylo i drobné občerstvení v podobě výtečného bylinkového čaje a broskvových řezů. A protože nám počasí přálo a sluníčko svítilo, mohla se celá skupina přesunout ven, kde probíhala část praktická. Venku jsme si pak ukázali špatné příklady řezu na okolních zahradách a zároveň nám lektor Honza názorně předvedl, jak postupovat při řezu správném. Ukázka probíhala jak na mladých, tak na starých stromech. Kurzisti odcházeli plni informací, tak snad to na dvorských zahrádkách bude znát. 

Dále se můžete těšit na příští seminář Výsev semen zeleniny a bylinek poslední březnovou sobotu (25. března) a také na slavnostní Zahájení sezóny v Bylinkové zahradě začátkem dubna (1. dubna 2017).

Tereza Ustohalová
Barokní areál Žireč
 

Související články
Barokní sýpka v Žirči najde po desítkách let chátrání nové využití. Ve špýcharu bude EXPOZICE HISTORIE CYKLISTIKY.
Zahájení sezóny Bylinkové zahrady Josefa Kamela (1. dubna 2017 9:00-12:00 hod.)
Poslechněte si barokní zvonkový klavír v Barokním areálu Žireč

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1587x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí