Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Podzim ve Dvoře Králové opět zpříjemňují bluesové hvězdy

Redakce / 9.10.2018, Dvůr Králové nad Labem
Podzimní večery jsou jako stvořené k zapadnutí do hospůdky či baru a poslouchání skvělé živé hudby. Ve Dvoře Králové již na začátku začala šňůra bluesových večerů, které se konají v komorním prostředí Krčmy Starého pivovaru. Zájemce čekají ještě dva výjimečné večery - jak s mužským, tak ženským nenapodobitelným hlasem.
 

Na začátku října proběhl v Krčmě Starého pivovaru koncert brilantního bluesového kytaristy Chrise Bergsona, kterého na českém turné doprovází Lukáš Kytnar na baskytaru a kontrabas a Tomáš Hobzek na bicí.

Ve středu 17. října na stejné místo zavítá zpěvačka Shanny Waterstown, skutečná "Blues Woman" s úžasným hlasem, která představuje bluesovou, jazzovou a soulovou hudbu na nejvyšší úrovni. Hvězda festivalů v mnoha evropských zemích, byla poctěna otevřít koncerty takových mistrů jako James Brown, Buddy Guy nebo Louisiana Red. V roce 2008 zaznamenala velký úspěch s albem plného blues "Inside my Blues", kde zpívala vlastní skladby. Je jednou z nejzajímavějších a nejmladších bluesových umělců desetiletí.
Na koncertu ji doprovodí kapela složená ze skvělých hudebníků Jay Gogan - kytara,  Walter Cerasani – basová kytara, Gianpaolo Feola – bicí.


Serii podzimních koncertů ve Dvoře Králové uzavře další hvězda, Mr. Blues Lorenzo Thompson, který se ve Dvoře Králové představí podruhé. Jeho zpěv je vysoce ceněn kolegy, kritiky a hlavně diváky, které pravidelně dostává do varu. Lorenza doprovodí výtečná česká kapela Jan Kořínek & GROOVE.


Zdroj: Hankův dům


 

Související články
Královédvorské hudební léto začne Rockovým minifestivalem (18. července 2018)
Shanna Waterstown uchvátila dvorské publikum

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 223x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí