Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Rakouský tenorista Virgil Hartinger navštívil festival Hudební léto Kuks

Redakce / 6.08.2017, Kuks
V kostele Nejsvětější Trojice v Kuksu rozezněli v sobotní podvečer 5. 8. 2017 své barokní nástroje instrumentalisté souboru Ensemble Inégal pod uměleckým vedením Adama Viktory. V jejich doprovodu jsme měli možnost slyšet vynikajícího rakouského tenoristu Virgila Hartingera, který zaujal příjemným vystupováním i hřejivým hlasem.
 

Soubor Ensemble Inégal specializující se na autentické provozování staré hudby je složen převážně z českých hudebníků, ale v Kuksu byl koncertním mistrem tohoto souboru výborný německý houslista Daniel Deuter.

Společným mistrovským Virgil Hartinger a Ensemble Inégal - Hudební léto Kuks 5.8.2017výkonem nás interpreti přenesli do doby baroka a zpříjemnili nám atmosféru letního parného dne. Zazněly skladby od Antonia Vivaldiho, Johanna Rosenmüllera, Jana Josefa Ignace Brentnera, Georga Friedricha Händela a jako tradiční perlička také novodobá premiéra skladby z kukského archivu od Wernera Hymbra, Alma redemptoris mater in G. Za svůj výkon odměnil hudebníky zaplněný kostel dlouhým potleskem.

Závěrečný koncert festivalu si nenechte ujít, v sobotu 19. 8. 2017 vystoupí trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Pavel Svoboda.

Jana Friedová

Foto: Karel Slavík


FOTOGALERIE - Rakouský tenorista Virgil Hartinger navštívil festival Hudební léto Kuks

 

Související články
Festival Hudební léto Kuks byl zahájen ve Dvoře Králové společným koncertem Filharmonie Hradec Králové a houslisty Ivana Ženatého
Koncert Hudebního léta Kuks ve španělském rytmu
Wihanovo kvarteto se představilo v Kuksu
Rakouský tenorista Virgil Hartinger a Ensemble Inégal se představí na festivalu Hudební léto Kuks
Festival Hudební léto Kuks uzavře trumpetista Marek Zvolánek a varhaník Pavel Svoboda
Závěrečný koncert festivalu Hudební léto Kuks perfektně zakončili Marek Zvolánek a Pavel Svoboda
Má vlast Bedřicha Smetany zahájí ve Dvoře Králové festival Hudební léto Kuks 2018
Související odkazy
Webové stránky festivalu Hudební léto Kuks
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 263x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí