Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > společenské akce

Podívejte se na naši videoreportáž z Dračích slavností v Trutnově

Redakce / 7.05.2018
Trutnovské Slavnosti draka odstartovaly v sobotu 5. května letní turistickou sezónu ve městě. Předzvěstí velké události byl už v pátek program v Trautenberkově tvrzi na Malém náměstí. Hlavní slavnosti však čekaly na návštěvníky v sobotu, kdy bylo po celém centru města pro diváky připraveno mnoho zajímavého.
 
Letošní slavnosti draka s názvem Už ho nesou měly ještě podtitul hodokvas a vše se tak točilo kolem jídla. Na hlavním náměstí na balících slámy vystavovali své představy o hodokvasu žáci místních škol. Výtvory byly k vidění už od časného rána. Krátce před desátou hodinou pak celou akci zahájil Albrecht z Trautenbergu spolu se starostou Trutnova. Pomyslný start celodenních slavností pak zahájil zvuk z obřího gongu. 
Slavnosti draka, tedy zahájení letní turistické sezóny má v Trutnově dlouholetou tradici. Na Krakonošově náměstí se střídali hudebníci a divadelníci pro děti, hudební uskupení vystupovala také na Malém náměstí. Pro děti byly připraveny různé atrakce z dob dávno minulých. Nechyběla střelba z luku nebo jízda na velbloudech. K vyzkoušení byly například i orientální dětské atrakce, či kuličková dráha. Na nábřeží si pak děti mohli vyrobit svůj vlastní koláč. Nechyběly ani cyklistické kuriozity. Večer pak od místního kina vyrazil průvod s drakem. Cílem průvodu bylo náměstí se starou radnicí, kde byl drak pověšen. Na balkoně staré radnice se nakonec zjevil i duch hor Rýbrcoul.


FOTOGALERIE - Podívejte se na naši videoreportáž z Dračích slavností v Trutnově

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 169x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí