Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Ve Dvoře Králové je zavřen již druhý most - v Žirči

Redakce / 12.07.2017, Dvůr Králové nad Labem
První etapa opravy komunikace III/29915 v Heydukově a Jaroměřské ulici začíná i zcela mimo tyto dvě ulice. V pondělí 10. července se zavřel kvůli opravě most v Žirči, jehož zatížitelnost byla nedávno snížena na 10 t. Právě přes tento most povedou objízdné trasy v době, kdy bude zcela uzavena kvůli rekonstrukci ulice Jaroměřská. Jeho zatížitelnost je tak nutné navýšit.
 

FOTOGALERIE - Žireč most

Oprava (zvýšení zatížitelnosti) mostu v Žirči potrvá zhruba čtyři týdny, tedy do začátku druhého týdnu v srpnu. Po jeho opravě budou moci přes most jezdit například i autobusy a veřejná doprava ve Dvoře Králové tak nebude paralyzována. 

Jak je uvedeno na oficiálním webu města, první etapa prací v Heydukově ulici měla začít 10. července a trvat do 15. srpna 2017. K uzavření Heydukovy ulice však zatím nedošlo. Objízdná trasa v případě neprůjezdnosti Heydukovy ulice povede ulicemi 28. října, Raisova a Sylvárovská. Autobusy budou jezdit paralelní Raisovou ulicí, kde budou zastávky Raisova a Juta, a obsluhovat budou také obousměrnou zastávku 5. května. Zastávka Heydukova bude nahrazena zastávkou Jaroměřská. 

Výlukové jízdní řády: 

MHD linka č. 2  (695412) Dvůr Králové nad Labem, Strž – Žireč – aut. st. – nemocnice – aut. st. – Žireč – Strž (10. července 2017 – 15. srpna 2017)

příměstská linka č. 640378 Dvůr Králové nad Labem – Chvalkovice – Česká Skalice – Náchod (10. července 2017 – 15. srpna 2017)

Uzavírka Jaroměřské a Heydukovy ulice - do Žirče přes Zboží

K úplné uzavírce části Heydukovy a Jaroměřské ulice dojde po znovuotevření mostu v Žirči.  Objízdné trasy povedou přes Zboží. Náhradní autobusové zastávky a objížďkové jízdní řády budou známy zhruba ve druhé polovině července.

Dobrou zprávou je, že v době úplné uzavírky Heydukovy a Jaroměřské ulice by již měla být otevřena silnice na Lipnici.


Fotografie stávajícího mostu v Žirči nám zaslal Tomáš Šimůnek. Moc děkujeme

Částečnou uzavírku zažili zejména v Jaroměřské ulici řidiči již v červnu, kdy probíhaly práce na přeložce plynovodu. Tam probíhají stavební práce na kraji silncie i nyní, ale bez významného omezení dopravy. 

Pokračovat bude přeložka kabelů CETIN, vybudování nové kanalizace včetně uličních vpustí od Všehrdovy ulice po ulici Sylvárovská. 

Jen částečná oprava komunikace v Heydukově ulici

Původně byl vypracován projekt na opravu celé komunikace v ulici Heydukova, na kterou byl připraven Královéhradecký kraj přispět. Oprava komunikace III/29915 však probíhá v roce 2017 v Heydukově ulici až od křižovatky s Všehrdovou ulicii, a v Jaroměřské ulici po areál firmy Juta, a. s., vše v délce zhruba 1 km. 

Důvodem opravy pouze části Heydukovy ulice je nepovolení pokácení 8 ks stromů v Heydukově ulici. 

Součástí stavby je rekonstrukce komunikace, včetně nového mostu v Jaroměřské ulici, stavba chodníků a nového úseku cyklostezky, odbočovacích a přípojných pruhů k areálu Juty, rekonstrukce a vybudování veřejného osvětlení a prodloužení kanalizační stoky. Stavební práce realizuje společnost Alpine Bau CZ Valašské Meziříčí. Potrvají do konce listopadu a jsou sdruženou investicí. Dohromady přijdou na cca 34,5 mil. Kč včetně DPH. Královéhradecký kraj zaplatí rekonstrukci komunikace a její rozšíření o část cyklopruhu, společnost Juta, a. s., stavbu odbočovacího pruhu ke svému areálu Na Borkách a město Dvůr Králové nad Labem investuje ze svého rozpočtu do chodníků 6,8 mil. Kč.

Rekonstruováno a postaveno má být zhruba 700 metrů chodníků. Dle slov Jana Sedláčka, vedoucího odboru dopravy a silničního hospodářství, bude v rámci chodníku, případně vozovky, vyhrazen prostor pro cyklisty jako součást Labské stezky. Dojde také k přestavbě autobusových zastávek. Do budoucna se počítá s prodloužením chodníku směrem Na Borka. 

O prodloužení chodníku až do Žirče jednali zástupci Osadního výboru Žireč s panem senátorem Hlavatým již na jaře

Kateřina Sekyrková

Zdroj:www.mudk.cz

Foto: Tomáš Šimůnek


 

Související články
Oprava mostu Jana Palacha - nešlo se lépe přizpůsobit chodcům? Velká fotogalerie.
Silnice na Lipnici se bude opravovat od 5. června do 30. července 2017
Dopravní omezení na Královédvorsku a v blízkém okolí
Do Žirče přes Zboží se bude jezdit až od 4. září

 
Vaše komentáře
Jak se dostat do ŽirčeŘidič, 30.08.2017 07:25, Reagovat
O víkendu proudily do Žirče zástupy aut. Jediná možnost přes objížďku v Heydukově ulici. Proč už tento most není opravený, když měl být v půlce srpna ještě před uzavřením Heydukovky???

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1596x
 
 
 
Zpět
17.01.2018 - Dnes dojde k odstávce vodního zdroje Žireč ČS za účelem výměny sacího potrubí. Je možný výskyt mírného zákalu ve vodovodním řadu v Žirči a Stanovicích, který bude postupně odkalováním sítě odstraněn.
05.01.2018 - V první den doplňovacích senátních voleb odvolilo ve Dvoře Králové celkem cca 16 % voličů.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2018 - 15.03.2018
Anketa Suk - čteme všichni
20.01.2018 - 21.01.2018
Víkend v pohybu
20.01.2018 16:00 - 21.01.2018 16:00
"Ferdinand" - animovaný, USA, 3D