Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > aktuálně

Vedení města vyhrožuje zavřením dočasné lávky pro pěší. Lidé prý nedodržují pravidla

Redakce / 25.05.2017, Dvůr Králové nad Labem
Uzavření mostu Jana Palacha si vyžádalo řešení přechodu přes Labe pro pěší. Město investovalo 500 tisíc do pěší lávky, která byla položena v těsné blízkosti stávajícího mostu a která minimálně na 5 měsíců dovoluje alespoň pěším využívat toto místo pro překonání Labe. Nyní však město řeší stížnost zhotovitele, kterému vadí nedodržování nastavených pravidel.
 

Kvůli letošnímu dlouhodobému uzavření mostu Jana Palacha pro veškerou dopravu včetně pěších by museli právě pěší ujít během jedné cesty navíc až kilometr. Proto byla vedle mostu Jana Palacha umístěna provizorní lávka pro pěší, za jejíž montáž, pronájem a demontáž město zaplatí zhruba půl milionu Kč. „Most Jana Palacha je strategické místo blízko centra města, které denně využívá k přechodu z jedné strany Labe na druhou tisíce lidí. Chtěli jsme, aby tato možnost zůstala i po dobu uzavírky mostu zachována,“ říká starosta města Jan Jarolím.

Dle tiskové zprávy města pracovníci zhotovitele stavby - společnosti EUROVIA CS, staveniště ohradili tak, aby měli k dispozici nezbytně nutný manipulační prostor pro stavbu, techniku a zařízení staveniště. Chodci by tak měli respektovat dopravní značky umístěné v okolí stavby a vyznačené trasy příchodů k lávce. Dle nich by tedy neměli procházet v těsné blízkosti stavby v prostoru křižovatky na Benešově nábřeží - jedná se totiž o jeden ze dvou příjezdů na stavbu a hrozí zde velké nebezpečí úrazu.

V současné době proto provoz na lávce průběžně kontrolují strážníci Městské policie Dvůr Králové nad Labem. Vedle toho však v tiskové zprávě město straší variantou nejen v podobě umístění dokumentačního zařízení, který by lávku monitorovalo, ale také uzavřením lávky. Jak se píše v tiskové zprávě, zhotovitel stavby se však v posledních dnech potýká s neukázněností některých občanů. „Tuto lávku v současné době využívají cyklisté, menší motocykly a dokonce i velké motocykly. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o lávku pro pěší, je tato lávka staticky a konstrukčně takto sestavena. Její bodové zatížení není určeno pro jinou dopravu než pěší. Na současnou lávku je vydána hlavní mostní prohlídka s konstatováním, že se jedná o konstrukci umožňující pouze a výhradně provoz pro pěší. Pro nás je naprosto nepřípustné tuto situaci trvale trpět, neboť jsme za stav této lávky a bezpečnost pěších zodpovědní,“ stojí mimo jiné v písemném vyjádření zástupce zhotovitele, které město obdrželo.

„Apeluji nyní na občany města, aby se chovali ohleduplně a využívali lávku k účelu, k němuž byla zřízena, a neohrožovali sebe ani ostatní. Na nezodpovědné jednání jedinců by totiž doplatili všichni, kteří lávku užívají, jak mají, podle pravidel. Uzavření lávky je až krajním řešením, kterému se chceme v zájmu slušných občanů města, kterých je většina, i jeho návštěvníků vyhnout,“ vyzývá Královédvoráky starosta Jan Jarolím.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: mudk.cz

 

Související články
Rekonstrukce mostu Jana Palacha začne v květnu a omezí dopravu přes Labe na více než 5 měsíců
Oprava dláždění na náměstí TGM změní vjezd i průjezd náměstím na 2 týdny
Oprava mostu Jana Palacha - nešlo se lépe přizpůsobit chodcům? Velká fotogalerie.
Po celý červen bude doprava v ulici Heydukova svedena do jednoho pruhu

 
Vaše komentáře
cyklisté i jindele, 26.05.2017 08:44, Reagovat
Tak nejen na lávce, ale rozmohl se ve městě nešvar, že cyklisté a i elekrokola běžně jezdí po chodníku. Chodec pak musí neustále hýbat. Ještě to pochopím u malých dětí, ale pro dospělé je silnice nebo cyklostezka. A to ani nemluvim, kdy cyklista i elektrocyklista jede klidně do protisměru. Tady by mp mohla něco vybrat na pokutách.
Re: cyklisté i jinde29.05.2017 08:47, Reagovat
Chápu že Vám vadí cyklisté na chodníku. Ale jela nebo jel jste v poslední době ve městě na kole po silnici???? Není to zrovna bezpečná zóna...
 
 
Přečteno 3008x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
17.04.2018 - V úterý 17. a ve čtvrtek 19. dubna 2018 budou z technických důvodů uzavřena pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 dojde z technických důvodů také k uzavření pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici čp. 574
25.03.2018 - Koncert Radůzy v Hankově domě (19. dubna 2018) je vzhledem k nemoci zpěvačky ZRUŠEN. Vstupenky jsou k vrácení na pokladně Hankova domu.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
25.04.2018 19:00 - 26.04.2018 19:00
"Rampage: Ničitelé" - akční, sci-fi, USA, 3D
26.04.2018 18:00 - 26.04.2018 19:00
Listování - NEJLEPŠÍ KNIHA O FAKE NEWS!!!
26.04.2018 19:30
The Cracked Cookies