Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava > jízdní řády

Vrtulník odhaloval neukázněné motoristy na Náchodsku. Nejčastěji řidiči nebezpečně předjíždějí

Středeční podvečer některé řidiče přišel draho

Redakce / 10.07.2018, Jaroměřsko
V prvních prázdninových dnech byli policisté na silnicích v pilné hlídkové činnosti. Těsně před svátky, během nich i o víkendu pilně dohlíželi na řidiče na silnicích. V předvečer volných dní, tedy ve středu 4. 7. si pak na pomoc navíc opět přivolali policejní vrtulník. Nejčastěji se řidiči provinili nebezpečným předjížděním.
 

A jak policisté v něm, tak ti i dole na stanovištích, měli znovu s neukázněnými řidiči plno práce. V době od tří odpoledne do deváté večer přistihli 34 řidičů, kteří spáchali dopravní přestupek. Třiceti uložili na místě blokové pokuty v celkové výši 16.000 korun, zbývající čtyři provinilce vzhledem k závažnosti či povaze přestupku oznámili k dalšímu řízení se správními orgány. 

Nejčastěji se řidiči provinili nebezpečným předjížděním, celkem 16 jich nerespektovalo vodorovnou plnou čáru, dva motorkáři navíc ani svislou dopravní značku. Protože se jednalo o cizince, dopravní policisté jim uložili kauci ve výši 2x6.000 korun, která v případě, že se nedostaví k projednání, propadne úřadům. Další provinilci se nechali unést příliš rychlou jízdou, spěch se tak nevyplatil 10 motoristům. Dvěma řidičům uložili policisté sankce za držení hovorového zařízení při řízení, dvakrát neměli v autě zapnuté pásy, jedenkrát odhalili špatný technický stav vozu. Tři zbývající přestupci se provinili proti dodržování sociálních předpisů (přestávky v jízdě apod.).

Na závěr zbývá snad jen dodat, že policisté všem motoristům přejí, aby cíle svých prázdninových cest dosáhli ve zdraví a bez nehody. A k tomu mohou oni sami přispět dodržováním pravidel silničního provozu a vzájemnou ohleduplností vůči všem jeho účastníkům.

Zdroj: www.policie.cz

 

Související články
Kradený moped se po dvou letech našel v rybníku
Trojice cizinců kradla i v Jaroměři
Pád z elektrokola skončil vážným zraněním

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 169x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí