Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Doprava

Proč jsou na novém mostě 2 přechody pro chodce a pro cyklisty?

Redakce / 15.12.2017, Dvůr Králové nad Labem
V diskusích na sociálních sítích je značně kritizováno, že jsou na nové mostě hned 2 přechody pro chodce a pro cyklisty. Zeptali jsme se tedy oficiálně na městském úřadě.
 

Přechod pro chodce a přejezd pro cyklisty na mostu Jana Palacha na straně Benešova náměstí byl zřízen jako nejkratší spojnice na trase nově vybudované smíšené stezky pro chodce a cyklisty, která vede po celé délce Benešova nábřeží a Štefánikovy ulice směrem k zoo.

Co se týká druhého přechodu (opět s přejezdem pro cyklisty) na straně Wolkerova nábřeží, ten zde byl historicky umístěn. Také počítáme, že po tomto břehu řeky bude v budoucnu vedena Labská cyklostezka směrem na Pušův splav a přehradu, jejíž součástí bude i zmíněný přejezd pro cyklisty.


Město Dvůr Králové

A redakce dodává:
Páteřní Labská cyklostezka je jednou z nejvyužívanějších cyklotras v České republice a jejím prodloužením z Kuksu do Dvora Králové, na Přehradu les Království a dále do Hostinného a Vrchlabí velmi významně stoupne počet cyklistů po obou březích Labe. A je tak správné, že se na to při projektování mostu dopředu pamatovalo.

Podívejte se na nový most Jana Palacha na dvou fotogaleriích. Pod fotogaleriemi jsou v souvisejících článcích kompletní informace o opravě mostu.


FOTOGALERIE - Nový most Jana Palacha ve Dvoře Králové nad Labem

FOTOGALERIE - Most Jana Palacha OTEVŘEN

 

Související články
Město získalo pětimilionovou dotaci na opravu mostu Jana Palacha
Rekonstrukce mostu Jana Palacha začne v květnu a omezí dopravu přes Labe na více než 5 měsíců
Oprava mostu Jana Palacha - nešlo se lépe přizpůsobit chodcům? Velká fotogalerie.
Most Jana Palacha není úzký a nebude se znovu zavírat. Doprava se na most vrátí 11. prosince, o týden dříve jeřáby demontují lávku pro pěší
Most Jana Palacha ve Dvoře Králové je otevřený, autobus zajíždí opět i ke kostelu

 
Vaše komentáře
re prechody16.12.2017 10:26, Reagovat
Protoze jsou chodci skoupi na krok a neuvedomuji si vubec nebezpeci. Mnohdy jdou stredem krizovkaky pro usporu nekolika kroku a to nemluvim o seslapane zeleni, kterou normalne po chodniku obejdete. Proste od prirody je nam blizsi lenost nez bezpecnost. Hezke Vanoce bez prejetych chodcu !!
Re: re prechodyjá, 16.12.2017 10:34, Reagovat
A absolutní vrchol lenosti je, když si sednete do auta jen kvůli 500m do města a 500m z města. A proto je důležité neklást lidem do pěší cesty překážky. :-(
Re: Re: re prechodyřidič i chodec, 16.12.2017 18:14, Reagovat
Je zřejmé, že nejste řidič a chodite si kudy chcete. Přechod pro chodce berete jako překážku ? Musí být ale bezpečně umístěna pro všechny účastníky. A jak pohlížíte na chodce, co ničí městskou zeleň ? Asi jste jeden z nich
PrechodyNovak karel, 15.12.2017 20:13, Reagovat
Zajímalo by me,proč přechody jsou všude hned u křižovatek,nebo kruhových objezdu.To je něco priserneho.Proč nemůžou byt třeba deset metru od křižovatky?
Re: Prechodyjá, 15.12.2017 20:17, Reagovat
A proč by chodci měli chodit na každé křižovatce o 20 m delší trasu? Spočtěte si to u 8 křižovatek! Další důvod se na cestu pěšky vykašlat a jet autem! za chvilku se do města ta auta nevejdou!
Re: Prechodychodec, 18.12.2017 07:51, Reagovat
V případě tak frekventované cyklostezky jakou bude do budoucna i ta to , která bude spojovat Kuks se ZOO a přehradou jsou společné chodníky na mostě a cyklopřejezdy velmi nebezpečné zejména pro chodce. Čas ukážeme jak špatné je to řešení. Hlavně maminky s kočárky budou ve stálém střetu s cyklisty. Starší občané budou také s velkou obavou před cyklisty přecházet most v permanentním stresu , že někomu překáží
 
 
Přečteno 2513x
 
 
 
Zpět
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí