Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Dealeři pervitinu ze Dvora Králové byli v pondělí policií zadrženi

anonymně / 26.04.2018, Dvůr Králové nad Labem
Trutnovští kriminalisté v pondělí 23. dubna 2018 ve Dvoře Králové nad Labem zadrželi dva muže ve věku jednatřicet a dvaatřicet let, proti kterým policejní komisař zahájil trestní stíhání ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
 

FOTOGALERIE - Dealeři pervitinu ze Dvora KRálové

Obviněné muže policisté zadrželi ve stejnou dobu, před domluvenou schůzkou, na které mělo dojít k předání pervitinu. U jednoho z nich zajistili 220 gramů pervitinu.
Prvnímu obviněnému klademe za vinu, že si od poloviny roku 2017 opakovaně opatřil psychotropní látku pervitin, kterou dále distribuoval. „Obchodoval“, ale navíc i s konopím a s extází. Druhý „dealer“ pervitin vyráběl na Trutnovsku, ale i na dalších několika místech po České republice. K těmto účelům si zřídil domácí „varnu“, kterou kriminalisté při domovní prohlídce nalezli a zajistili. Obviněný muž ve své výpovědi uvedl, že „vařil“ průběžně dva roky, přičemž vyrobil 1 kilogram
psychotropní látky, zvané pervitin. Nejenže se zabýval samotným „vařením“ pervitinu, ale pořídil si i pěstební stan, ve kterém pěstoval rostliny konopí, které policisté rovněž zajistili.
Oba obvinění jsou uživateli drog a oba byli již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni k podmíněným trestům, které však na ně neměly zřejmě výchovný účinek.
Kriminalisté dále v souvislosti s vyšetřováním provedli domovní prohlídku, při které zajistili léky k výrobě drog a drogy samotné.

Po řádném zadokumentování kriminalisté zaslali státnímu zástupci návrh na vzetí „dealerů“ do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově dnes tento návrh akceptoval a rozhodl o tom, že oba budou stíháni vazebně.
V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie.cz
 

Související články
Řidič pod vlivem tvrdých drog ujížděl policistům. Za dva dny ho chytili pod vlivem znovu!
Kradl maso a drogerii ve Dvoře Králové a Náchodě, policie ho dopadla

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6179x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí