Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Policisté "nachytali" ve Dvoře Králové hned dva řidiče pod vlivem alkoholu

anonymně / 12.06.2018, Dvůr Králové nad Labem
V neděli 10. června pár minut před půlnocí doplatil na své počínání pětadvacetiletý řidič vozidla Renault. Muži zákona ho zastavili ve Dvoře Králové nad Labem v ul. Erbenova a provedená dechová zkouška na alkohol u něho dopadla pozitivně s výsledkem 2,11 promile. Záhy vyšlo najevo, že muž má navíc platný zákaz řízení a porušil tak nařízení soudu.
 

Dalšího hříšníka odhalili královédvorští policisté v úterý 12. června chvíli před jednou hodinou ranní v ulici 28. října. Padesátiletý řidič tam usedl za volant vozidla Ford silně ovlivněn alkoholem. Dechová zkouška u něho ukázala hodnotu 2,13 promile. Na místě pak přišel o svůj řidičský průkaz a policisté mu zakázali další jízdu.

Oba řidiči se nyní budou zodpovídat ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, kde zákon stanovuje až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Prvnímu provinilci dále hrozí ještě postih za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu v případě uznání viny a odsouzení může soudce uložit až dva roky odnětí svobody.


Zdroj: policie.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1140x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí