Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Dušan Kubica

Frčí energeťák a hašlerky - odpad v příkopu i v lese

Redakce / 16.04.2018, Dvůr Králové nad Labem
Slunečné počasí a snaha zlepšit životní prostředí okolo nás přilákaly v neděli 8. dubna 11 dobrovolníků na tradiční jarní úklid pořádaný v rámci projektu Ukliďme Svět, ukliďme Česko. Hlavním cílem všech účastníků bylo naplnit letošní motto - Každý kousek se počítá! A každý kousek se počítal opět i ve Dvoře Králové nad Labem.
 

FOTOGALERIE - Frčí energeák a hašlerky

Do této celorepublikové akce se již čtvrtý rok aktivně zapojuje místní organizace ČSSD, která pořádá jeden z úklidů i v našem městě. Tentokrát jsme společně zaměřili svou pozornost na nepořádek podél komunikace v Krkonošské ulici. Výsledkem bylo 12 pytlů většinou drobného odpadu. Převažovaly obaly od energetických nápojů a od bonbónů. Zajímavostí je, že mezi bonbóny jsou v tomto směru nejoblíbenější hašlerky.
Povzbuzeni dobrým pocitem z množství sebraného odpadu a také teplými slunečnými paprsky, jsme se ještě přesunuli k nemocnici. Tam jsme v lese okolo vodárny posbírali dalších 6 pytlů odpadu.
Na nedělní dopoledne je těch 16 pytlů představujících asi 200 kg odpadu myslím dobrá práce. Svoz a likvidaci sebraného odpadu zajistí Technické služby města. Všem zúčastněným patří poděkování a palec nahoru. 
Naopak všem, co ten nepořádek způsobují, patří palec dolů! Já se jen stále pozastavuji nad tím, proč si někdo dává práci s odvozem domovního odpadu do lesa, místo toho, aby ho zdarma odvezl do sběrného dvora nebo ho vhodil do nějaké popelnice.

Dušan Kubica
 

Související články
Podzimní listí a odpad nemusíte pálit, v těchto dnech je ve Dvoře Králové sváží technické služby
Dvůr Králové bude nabízet nádoby na bioodpad, které bude pravidelně vyvážet. Pytlový svoz se neosvědčil

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 666x
 
 
 
Zpět
23.04.2018 - Dnes máte možnost sledovat přímý přenos zastupitelstva Královéhradeckého kraje.
17.04.2018 - V úterý 17. a ve čtvrtek 19. dubna 2018 budou z technických důvodů uzavřena pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 dojde z technických důvodů také k uzavření pracoviště registru vozidel v Nedbalově ulici čp. 574
25.03.2018 - Koncert Radůzy v Hankově domě (19. dubna 2018) je vzhledem k nemoci zpěvačky ZRUŠEN. Vstupenky jsou k vrácení na pokladně Hankova domu.
12.03.2018 - Dnes v 19 hod. bude v Jaroměři na náměstí u kostela sv. Mikuláše demonstrace proti Andreji Babišovi. Každý může přijít vyjádřit svůj názor, vlajky a transparenty s sebou.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí