Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Veronika Tomková

Krátké kalhoty pro Václava Havla

Redakce, / 6.12.2017
Jakoby to bylo včera. Zpráva o odchodu prvního českého prezidenta Václava Havla jistě zastihla každého z nás. V pondělí 18. prosince to bude šest let. Vyhrňme si v tento den spolu s dalšími lidmi po celé republice výrazně nohavice.
 
Iniciativa Krátké kalhoty pro Václava Havla vznikla v roce 2012, rok po smrti Václava Havla s cílem uctít jeho památku. Ve čtvrtek 5. října by se dožil 81 let.

V lednu nás čekají druhé přímé volby prezidenta České republiky. Zvolme si prezidenta, který bude po vzoru T. G. Masaryka a Václava Havla ctít odkaz vysokého mravního a etického směřování. Prezidenta, který bude hájit Ústavu, posouvat Českou republiku mezi evropskou elitu a který bude důstojně reprezentovat náš stát. Václav Havel nastavil laťku velmi vysoko, ale pouze vyšší cíle táhnou společnost nahoru. Ne průměrnost.

Tak nezapomeňte, v pondělí 18. prosince krátké kalhoty!

foto: Blesk.cz
 

Související články
Ve Dvoře Králové v Podharti veřejnost uctila památku Václava Havla. Podívejte se na videoreportáž a fotogalerii
Růže pro Masaryka - vzpomínková akce u památníku v Podharti

 
 
Přečteno 545x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí