Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Podnikání

Dva královédvorské podnikatele ocenili v celokrajské soutěži mezi 10 nejlepších

Redakce, Krkonošský deník / 10.12.2015, Dvůr Králové nad Labem
Už pošesté letos Sdružení českých spotřebitelů vyhlašovalo soutěž s názvem Spokojený zákazník Královéhradeckého kraje, které oceňuje místní podnikatele. Díky osobitému přístupu ke klientům se tak zajímavého ocenění dočkala hned desítka z nich.
 

Dvě ocenění putovaly v minulých dnech na Královédvorsko. Pyšnit novým certifikátem se může jak zámečnická firma Honc CZ, sídlící v Nových Lesích u Bílé Třemešné, tak František Kočí, drogista ze Dvora Králové.

„"Beru to jako ocenění práce nejen mé, ale i celého kolektivu. Cením si toho, že naše drogerie funguje na stejném místě už od roku 1937 a já s kolegyní ji vedeme už od roku 1972," těší oceněného Františka Kočího.

„"Jsme jeden z posledních obchodů, který zůstal na svém místě. Jinde jsou už dávno jiní pronajímatelé, dost často asijští kolegové. Všechno se tu změnilo, potraviny jsou jinde, přibyly supermarkety. I proto si tohoto ocenění od zákazníků cením," dodal František Kočí ze Dvora Králové. Ocenění Spokojený zákazník je udělováno na dobu dvou let. Vítěze vybírá komise, kterou stanovuje Sdružení českých spotřebitelů. Oceňován je především nadstandardní přístup k zákazníkovi z hlediska nabídnutých služeb a produktů.

„"Mám velikou úctu ke každému, kdo dělá svou práci dobře. A proto jsem velmi rád, že mohu předat toto ocenění, které znamená, že si zákazníci vaší práce váží," řekl na předávání náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Otakar Ruml. "„Jménem kraje vám chci poděkovat za vaši práci a přeji hodně spokojených zákazníků," dodal Ruml.

Podnikatelé na slavnostním oceňování po proslovu nejdříve představili obory své působnosti, poté jim bylo předáno ocenění.

„"Je to spíše taková morální podpora. Snažil jsem se panu náměstkovi s panem Honcem nastínit i jiné problémy Královédvorska. Snažili jsme se lobovat za zdejší dopravní situaci. Já jsem se pak snažil nastínit také těžký boj nezávislých obchodníků proti řetězcům, to je totiž poměrně nerovný souboj," sdělil drogista Kočí.

Druhým oceněným se stalo královédvorské zámečnictví, které má provozovnu v Nových Lesích u Bílé Třemešné. I majitel firmy, která se specializuje na výrobky z oceli a železa v rodinných domech i průmyslových stavbách, si pochopitelně ocenění váží.

„"Mám radost, že si na naší firmu takhle někdo vzpomněl. Nejdříve jsem tomu nechtěl příliš věřit, protože různé podobné věci podnikatelé řeší často a velkou váhu jsem tomu proto nepřikládal. Věřit jsem tomu vlastně začal až po telefonickém ověření na krajském úřadu. Opravdu z toho mám radost," řekl Tomáš Honc. „"I samotné předávání bylo příjemné. Povídali jsme si s ostatními oceněnými o problémech v podnikání, což každému z nás určitě přineslo určitě zkušenosti," dodal.

Každá taková podpora prý potěší. „I když to možná lidé moc neznají, kdo po tom zapátrá, určitě ho takové ocenění zaujme. Je to dobrá reklama," těší Tomáše Honce.

Cena Spokojený zákazník kraje:

Agrodružstvo Lhota pod Libčany –za prodej čerstvého mléka v automatech

Honc CZ s.r.o., poskytovatel zámečnických služeb v B. Třemešné

Josef Hošek, za opravy obuvi v Hradci Králové

Věra Houfová, lékařka v oblasti ambulantní chirurgie v Jaroměři

František Kočí, prodejce drogistického zboží ve Dvoře Králové

Marie Nepasická, z Hradce Králové za zpracování oděvů a šití na zakázku

Lumír Rejmont, majitel řeznictví a uzenářství v Hořicích

Petr Zákoutský, poskytovatel služeb při opravách, údržbě a servisu silničních vozidel

ZDRAVÍČKO – zdravá výživa, maloobchod v Hradci Králové

Zemědělské družstvo Podchlumí Dobrá Voda, za kysané Dobrovodské zelí

Autor: Jaroslav Pich

Zdroj: http://krkonossky.denik.cz/podnikani/dvorske-podnikatele-ocenili-sami-za...

 

Související články
Hladoví cyklisté a turisté ve vánočním čase na Královédvorsku
Ve zrekonstruovaných budovách na náměstí budou od ledna banky, lékaři i právníci
Pro miliony pro rozvoj regionu je nutné jít společně. V Krkonoších i na Královédvorsku.
Setkání žen, které se chtějí prosadit na trhu práce
Radek Micopulos - další Královédvorák na stránkách časopisu Forbes
Základka roku 2016 v Královéhradeckém kraji
Mezi nejúspěšnější řešitele krajských kol soutěží MŠMT patří i Královédvoráci
Nejlepší firmy a živnostníci kraje budou oceněni v Náchodě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 104x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.06.2018 - 30.07.2018
Bazar knih
8.06.2018 - 2.09.2018
VÝSTAVA: STOLETÍ TECHNIKY