Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Podnikání

"Je to vrchol mé kariéry," řekl k vyznamenání z rukou prezidenta Jiří Hlavatý

Redakce, Krkonošský deník / 3.11.2015, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Za absolutní vrchol své kariéry označil majitel úspěšné královédvorské textilky Juta Jiří Hlavatý vyznamenání, které obdržel při středečním ceremoniálu na Pražském hradě od prezidenta Miloše Zemana. „Měl jsem trošku i trému… Byl jsem ve Vladislavském sále poprvé a celá slavnost měla neopakovatelnou atmosféru. Ocenění je vrcholem mé kariéry," řekl Hlavatý.
 

Za své podnikatelské úspěchy obdržel už v roce 2013 ocenění „"Podnikatel Královéhradeckého kraje" a následně „Podnikatel roku ČR". Vloni se pak ponořil i do vod politických, když byl na Trutnovsku zvolen senátorem za hnutí ANO. Od prezidenta Zemana nyní při státním svátku 28. října obdržel Medaili Za zásluhy o stát v oblasti hospodářské.

Sedmašedesátiletý Hlavatý si ji zasloužil nejen svými podnikatelskými úspěchy, ale i vstřícným přístupem k zaměstnancům. Těm například nabízí tříleté bezúročné půjčky. Jednak je chce odradit od nabídek různých lichvářů, jednak si podle svých slov váží svých zaměstnanců.
"„Firmy stojí na lidech, a když se o ně staráte, tak oni vám to tisícinásobně vrátí. Mým zaměstnancům a spolupracovníkům ostatně náleží i velký díl uděleného vyznamenání. Bez nich bych totiž nic nedokázal," podotkl Hlavatý.

Hlavatý: Medaile od prezidenta patří i mým zaměstnancům
Kde prezidentem Zemanem ve středu udělené vyznamenání skončí? Doma ve vitríně v obýváku?
Určitě v práci, medaile patří pro celou Jutu, pro všechny její zaměstnance. Většina z nich totiž má nejen hlavu, ale i srdce. Vážím si každého, kdo dělá. Já byl jen člověk, který byl při svém podnikání ve správnou dobu na správném místě.

Udělal jste přece ale dobrou kariéru…
Nikdy jsem ji ale neplánoval. Život je nevyzpytatelný, proto nikdy neplánuji. Naučil jsem se brát věci tak, jak přicházejí. Lidé si možná o mně myslí, že mám život lehký, ale nikoliv, nejsem ten, kterého život jen líbá. Lidé mají podobné problémy a starosti.

Nějaké, aspoň krátkodobé plány mít ale přece musíte?
Jeden krátkodobý určitě: Dělat to, co děláme, daleko lépe. A jeden střednědobý přece jen také: Zvýšit do tří let průměrné mzdy v naší firmě z dnešních 24 500 na 30 tisíc.

Jak si ceníte skutečnosti, že jste ocenění přebíral právě z rukou poněkud kontroverzního prezidenta Zemana?
Jak jsem řekl, je to vrchol mé kariéry a prezidenta Zemana respektuji. S většinou lidí na ceremoniálu jsme se shodli, že je to vynikající řečník a že nevíme o nikom jiném, kdo by tak výstižně a profesionálně dokázal mluvit spatra, aniž by měl na papírku nějakou poznámku. V tomto ohledu si zaslouží můj obdiv. A tato slova nemají nic společného s vyznamenáním, které jsem od něho dostal.

Autor: Kamil Dubský, Krkonošský deník

 

Související články
Silnice, cyklostezky, kanalizace a vodovod, ČOV, podharťské hřiště a další věci se řešily na debatě s pány Hlavatým a Jarolímem
Prezident Zeman ocenil mezi 35 osobnostmi i Jiřího Hlavatého
Šéf Juty rozpůjčoval lidem miliony bez úroků. Exekucí už nepřibývá
Radek Micopulos - další Královédvorák na stránkách časopisu Forbes
Zastupitelé se jednomyslně shodli na zájmu prodat průmyslovou zónu Zboží
Senátor Jiří Hlavatý zvolen i do Poslanecké sněmovny!
Nejlepší firmy a živnostníci kraje budou oceněni v Náchodě

 
 
Přečteno 58x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí