Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Podnikání

Prezident Zeman ocenil mezi 35 osobnostmi i Jiřího Hlavatého

Redakce, redakce / 30.10.2015, Dvůr Králové nad Labem
Prezident Miloš Zeman letos udělil státní vyznamenání 35 osobnostem. Jsou mezi nimi lékaři, vědci, umělci a také úspěšní podnikatelé včetně královédvorského podnikatele Jiřího Hlavatého. Ocenění převzal za zásluhy o stát v oblasti hospodářské.
 

FOTOGALERIE - Prezident Zeman ocenil mezi 35 osobnostmi i Jiřího Hlavatého

Královédvorský podnikatel, generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta, a.s., se od roku 2014 angažuje i v politice. Od té doby sbírá jedno ocenění za druhým. Posledním oceněním byla cena Osobnost města Dvůr Králové nad Labem. Na předání této ceny se den před setkáním s prezidentem nedostavil do ZUŠ R. A. Dvorského z časových důvodů. Čas si však na toto místní ocenění udělala Martina Sáblíková, která doprovázela oceněnou Nikolu Zdráhalovou a její přítomnost potěšila nejen všechny oceněné místní sportovce.

Hlavatého společnost má několik závodů, a to nejen ve Dvoře Králové. V současné době jde o největšího výrobce textilií v České republice. Od října 2014 je Hlavatý senátorem za hnutí ANO. O kandidatuře na hejtmana v příštím roce nepomýšlí.

Autor: Kateřina Sekyrková

Foto: www.idnes.cz 

 

Související články
"Je to vrchol mé kariéry," řekl k vyznamenání z rukou prezidenta Jiří Hlavatý
Šéf Juty rozpůjčoval lidem miliony bez úroků. Exekucí už nepřibývá
Radek Micopulos - další Královédvorák na stránkách časopisu Forbes

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 2x
 
 
 
Zpět
20.11.2017 - Na obchvatu Hořic došlo dnes ráno k nehodě 6 osobních aut a kamionu. Na Hradubické jsou dnes ráno hlášeny hned 3 dopravní nehody v rozmezí 2 hodin. Jezděte opatrně!
17.11.2017 - V neděli 19. listopadu 2017 bude z provozních důvodů zrušeno veřejné bruslení s hokejkami. Standardní veřejné bruslení se tento den uskuteční od 13:45 do 15:15 hod.
17.11.2017 - Na čerpací stanici Benzina ve Dvoře Králové probíhá rekonstrukce. Prodej pohonných hmot omezen není, prodej doplňkového sortimentu ano. Modernizovaná stanice by se měla otevřít v první polovině prosince.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí