Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Poděkování strážníkům městské policie za záchranu redakčního vozidla našeho portálu

Redakce / 11.12.2016
Neplánovaný, ale už takřka tříletý test občanů našeho města byl vlastně úspěšně ukončen tento čtvrtek. Na pohyb po městě používáme tuto krásnou koloběžku a jednou jsem ji omylem nezamčenou zapomněl asi na 5 hodin opřenou o plot vedle hotelu Centrál. Od té doby jsem ji nezamykal nikdy a nikde!
 
Jednou také zůstala stát 5 hodin opřená o dům u zastávky na 5. květnu při nahánění autobusu MHD směrem na nádraží. Mnohokrát u kaváren a obchodů po městě. A stále bez povšimnutí. 

Až šestihodinové zasedání městského zastupitelstva tento čtvrtek se ji málem stalo osudným. Lákadlu v podobě nezamčené koloběžky u Hankova domu asi nešlo odolat. 

Až po příchodu domů mne napadlo zavolat na MP, zda tam nemají kameru. Přislíbili, že se podívají. Na kameře toho ale nebylo moc vidět, tak při svých cestách městem navštívili pár "známých firem" a posvítili si do chodeb, sklepů a kůlen. A v jedné z nich koloběžku objevili! Protože bylo jasné, že si jich obyvatelé všimli a do rána by tam koloběžka jistě nevydržela, snažili se nás probudit, což se telefonem nepodařilo, ale na několikeré zazvonění u domu už ano. Oblékl jsem se a nechal se dovézt k inkriminované kůlně, kde jsem potvrdil, že se jedná o naši koloběžku. To už tam byla státní policie. Strážník MP zavolal majiteli domu a on jim povolil kůlnu otevřít. Tak se i stalo a koloběžku jsem si mohl odvézt. 

Celá příhoda má hned 2 dobré zprávy! Naše město je oproti řadě jiných měst skutečně bezpečné a k životu příjemné. Pokud občas zapomenete zámek na kolo, je skutečně obrovská šance, že tam taky zůstane (i kolo občas nezamykám). Leč netřeba to vyloženě pokoušet. Druhá zpráva - Městská policie má přehled a ví, kam se mrknout, když už k tomu dojde. Tedy neházejte rovnou flintu do žita a nebojte se zeptat, má to smysl a strážníci rádi pomohou.

Nakonec se chci městské i státní polici omluvit. Že je naše koloběžka jistě hodně zaměstnala je moje chyba. Už kvůli nim si zámek znovu pořídíme a nebudeme zlodějíčky pokoušet a policistům přidělávat práci.


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1789x
 
 
 
Zpět
28.06.2018 - V pátek 29. června bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů v budově městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka čp. 38 ve Dvoře Králové n. L.
08.06.2018 - Dnešní hlášení ve Dvoře Králové o vyhlášení 2. stavu povodňové aktivity byla pouhá technická chyba. Labe je klidné.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.06.2018 - 30.07.2018
Bazar knih
8.06.2018 - 2.09.2018
VÝSTAVA: STOLETÍ TECHNIKY