Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Bezpečnost

Vstup do lesů je stále omezen. Zákaz nedodržují zejména náruživí houbaři.

Redakce / 22.09.2017, Královédvorsko
Policisté z obvodního oddělení Jaroměř se v těchto dnech zaměřili na kontrolu osob, které nejenže porušují obecně závaznou vyhlášku ohledně vstup do poškozených lesů zmíněné obce, ale riskují především své zdraví a život. Připomínáme, že stejné omezení vstupu do vybraných lesů platí i na Královédvorsku!
 

Městský úřad Jaroměř vydal v srpnu rozhodnutí o dočasném zákazu vstupu do lesa v katastrálních územích Chvalkovice v Čechách, Malá Bukovina u Chvalkovic a Velká Bukovina. V těchto oblastech jsou lesy poškozeny po srpnové větrné bouři derecho (více v článku zde) a hrozí bezprostřední nebezpečí ohrožení zdraví a bezpečnosti občanů případným pádem stromů

Stejné omezení vstupu do lesa vydal i Dvůr Králové a týká se zejména lesů kolem KohoutovaDolních Vlčkovic a Choustníkova Hradiště.

Omezení na Jaroměřsku platí na dobu od 24. srpna do 24. listopadu 2017, na Královédvorsku do 16. listopadu 2017. 

Jak policisté nedávno zjistili, tuto vyhlášku porušují zejména náruživí houbaři všech věkových kategorií, kteří neváhají i přes zmíněný zákaz do uvedeného lesního komplexu vstupovat, a to i v doprovodu malých dětí! Policisté proto museli tyto neukázněné osoby už ve více než deseti případech řešit. Dopustily se totiž přestupku „proti pořádku ve státní správě a přestupky proti pořádku v územní samosprávě“, za což jim byla udělena pokuta.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.policie.cz

 

Související články
Kohoutovem se prohnala větrná bouře zvaná derecho. Největší škody jsou na elektrickém vedení a v lesích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 585x
 
 
 
Zpět
28.06.2018 - V pátek 29. června bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů v budově městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka čp. 38 ve Dvoře Králové n. L.
08.06.2018 - Dnešní hlášení ve Dvoře Králové o vyhlášení 2. stavu povodňové aktivity byla pouhá technická chyba. Labe je klidné.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.06.2018 - 30.07.2018
Bazar knih
8.06.2018 - 2.09.2018
VÝSTAVA: STOLETÍ TECHNIKY