Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Královédvorští hasiči měli dnes ráno rušno

Redakce / 28.06.2017, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem
Dvorem se dnes ráno nesly zvuky aut hasičů, policie i sanitky. Někoho možná vzbudily, někoho již rušily při práci. Pro královédvodvorské hasiče byla dopravní nehoda v Krkonošské ulici dnes ráno však již druhý výjezd. K ranním výjezdům se nakonec přidal ještě jeden večerní k černému dýmu v domě ve Slunečné ulici.
 

Královédvorští profesionální hasiči pomohli již po 4. h (ohlášeno 4:14) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Tyršova ve Dvoře Králové do sanitky. 

Dvě hodiny poté (v 6:36)  byli přivoláni k dopravní nehodě osobního automobilu, ke které došlo v královédvorské ulici Krkonošská. Řidička vyjela mimo vozovku a narazila se svým vozem do kontejneru. Řidička utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. 


Královédvorští profesionální hasiči, dobrovolní hasiči z Bílé Třemešné, Hajnice a Žirče zasahovali poté ještě večer (ohlášeno v 20:06 hod.) k domu v ulici Slunečná ve Dvoře Králové nad Labem. Z oken a dveří domu vycházel černý dým. Uvnitř se nacházely osoby, dvě se nadýchaly kouře. Oba pacienti byli odvezeni zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice. Jednotka rozebrala kuchyňskou linku a prostor zkontrolovala pomocí termokamery. K požáru došlo nedbalostí. Škoda byla odhadnuta na 70 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 2,5 mil. Kč.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 937x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí