Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

Osoba sražená vlakem, bourané auto bez řidiče i vyproštění zraněné osoby u Pecky - náročný víkend hasičů

Redakce / 20.03.2017, Královédvorsko
Uplynulý víkend měli hasiči na Královédvorsku i v sousedních regionech náročný. Zaměstnali je nejen nehody na silnici, ale také v terénu mimo komunikace či na železnici.
 

Střet dvou vozidel o Stanovic

Jednotka profesionálních hasičů z Jaroměře vyjela ve 14:09 hodin k dopravní nehodě dvou osobních vozidel u obce Stanovice. Ve vozidlech zn. Škoda Octavia a Škoda Rapid cestovali celkem tři lidé, z toho jedno dítě. První z vozidel skončilo po střetu v příkopu. Hasiči se postarali o všechny účastníky nehody až do příjezdu záchranné služby. Ta všechny pasažéry zkontrolovala a převezla k preventivnímu vyšetření do nemocnice jednu dospělou osobu a dítě. Hasiči zajistili vozidla proti požáru a poškozené vozidlo Škoda Rapid odstranili z komunikace. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Jaroměř)

Srážka osobního vlaku s osobou na Trutnovsku

Tři jednotky profesionálních hasičů z Trutnova, HZS podniku Správy železniční dopravní cesty Nymburk a dobrovolných hasičů z Úpice vyjely v neděli 19. března 2017 v 08:10 hodin k železniční nehodě, která se stala u Malých Svatoňovic. V místě došlo ke střetu osobního vlaku s osobou. Přivolané posádky letecké a pozemní záchranné služby se snažily zraněného muže resuscitovat, ale bezúspěšně. Muž svým zraněním na místě podlehl. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn a cestujícím byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Příčiny a okolnosti tragické události šetří Policie ČR a Drážní inspekce.

Záchrana zraněné osoby u Pecky

V sobotu 18. března 2017 v 00:43 hodin vyjeli profesionální hasiči z Nové Paky na pomoc s pátráním a transportem jedné zraněné osoby z nepřístupné lokality u Pecky. Hasiči zraněnou ženu uložili do vakuové matrace a transportovali ji na přístupné místo, odkud byla sanitou převezena do nemocnice. Následně asistovali Policii ČR při pátrání po dalších osobách, které se mohli v místě pohybovat. Hasiči nakonec byli odvoláni a vrátili se zpět na svou základnu.

Vozidlo mimo silnici u Hořic

Bez zranění se obešla nehoda osobního vozidla u obce Miletín. Na místo události vyjeli v 09:58 hodin profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Miletína. Osobní vůz skončil mimo vozovku. Hasiči jej zajistili proti požáru a pomohli s naložením na odtah.

Auto na střeše u Dobré Vody

Jednotka profesionálních hasičů z Hořic byla v 15:13 hodin přivolána k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici třetí třídy mezi Hořicemi a Dobrou Vodou. Osobní vůz skončil na střeše na silnici. Jedna osoba byla zraněna a převezena záchrannou službou do nemocnice. Hasiči převrátili vůz zpět na kola, zajistili ho proti požáru a pomohli s odtažením mimo komunikaci. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)

Auto bez řidiče

V neděli 19. března 2017 v 01:18 hodin vyjeli profesionální hasiči z Hořic k dopravní nehodě osobního vozidla u obce Holovousy. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že osobní auto zn. Peugeot 307 skončilo na střeše v příkopu. Uvnitř ani poblíž vozidla se nikdo nenacházel. Hasiči převrátili automobil zpět na kola a vyprostili ho z příkopu. Příčiny nehody šetří Policie ČR. (foto: stanice Hořice)
por. Bc. Martina Žahourková

tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje

 

Související články
Tragédie na železnici u Trutnova

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1906x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí