Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Hasiči

V neděli na Zábřezí nedaleko Dvora Králové hořel stoh

Redakce / 14.08.2017, Aktualizováno , Královédvorsko
V neděli 13. srpna došlo kolem půl sedmé navečer k požáru stohu řepkové slámy na poli u obce Zábřeží - Řečice. Na místo byla povolána jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové a dalších devět jednotek sboru dobrovolných hasičů ze širokého okolí. Podívejte se na fotografie, které nám zaslal Štěpán Laušman. Děkujeme.
 

Při příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří stoh o půdorysných rozměrech zhruba šedesátkrát osm metrů. Stoh byl složený ze zhruba sedmi stovek hranatých balíků, přičemž jeden balík měl velikost přibližně tří metrů krychlových. Hasiči zahájili hašení za pomoci vodních proudů. Doprava vody na místo byla zajištěna kyvadlovou dopravou, čerpací bod byl zřízen v obci Zábřezí - Řečice. Zásah byl ztížený nepříznivými povětrnostními podmínkami, kdy na místě foukal nárazový vítr, který napomáhal šíření požáru.

Šetřením bylo zjištěno, že příčinou požáru bylo úmyslné jednání nezjištěné osoby. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku čtyři sta tisíc korun a uchráněné hodnoty (nepoškozené balíky slámy) na tři sta tisíc korun.      

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

FOTOGALERIE - Požár zábřezi

 

Související články
Ve Dvoře Králové zůstalo ve výtahu uvězněno 7 osob
Žhář ze Zábřezí u Dvora Králové už je ve vazbě

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1440x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí