Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Královédvorský radní Libor Seneta (TOP09) je nově zdravotnickým ombudsmanem. Bude řešit podněty pacientů i jejich blízkých.

Redakce / 6.03.2016, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
MUDr. Libor Seneta nahradil na podzim roku 2015 v roli radního odstupujícího spolustraníka Emila Kudrnovského (TOP09). Ve své profesi je zkušeným lékařem s dvacetiletou praxí v různých typech zdravotnických zařízení - je lékařem letecké záchranné služby a zároveň zastává pozici náměstka ředitele Zdravotnické záchranné služby. Nově bude působit i v roli zdravotnického ombudsmana Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.
 

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje zřídil pozici veřejného ochránce práv pacientů nově jako bezplatnou službu, která je k dispozici klientům všech nemocnic holdingu – v Náchodě, Jičíně, Trutnově a Dvoře Králové nad Labem. 


Ombudsman bude provádět vlastní nestranná šetření a bude napomáhat zlepšení komunikace a vztahů mezi pacienty a poskytovatelem zdravotní péče v rámci zdravotnického holdingu. Klienti krajských zdravotnických zařízení u něho také budou moci získat informace o svých právech zakotvených v platné české legislativě a v Etickém kodexu „Práva pacientů“.


„Ombudsman bude řešit podněty pacientů či jejich blízkých a jeho závěry budou pro naše nemocnice cennou zpětnou vazbou,“ popisuje roli holdingového ombudsmana PharmDr. Jana Třešňáková, radní kraje pro oblast zdravotnictví..


MUDr. Libor Seneta ke své nové roli dodává: „Věřím, že jsem i v této oblasti díky své pestré praxi dobře připraven. Navíc se už pět let v rámci své práce u ZZS KHK zabývám i stížnostní agendou a své znalosti zdravotnického práva si průběžně rozšiřuji na řadě seminářů a kurzů.“


Některé z krajských nemocnic jmenovaly již dříve své nemocniční ombudsmany. Ti jsou pacientům samozřejmě k dispozici i nadále. Holdingový ombudsman by měl být další nestrannou a dostatečně erudovanou autoritou, na kterou se mohou pacienti obrátit.

Kontaktní údaje ombudsmana spolu s pokyny pro podání podnětu jsou zveřejněny na webových stránkách holdingu www.zhkhk.cz/ombudsman.

Zdroj: www.ZHKHK.cz, www.TOP09dvurkralove.cz

 

Související články
Zítřejší zastupitelstvo uvítá nového člena - Mudr. Petra Hroneše
Rozlítaný městský rozpočet města Dvůr Králové na rok 2016
Kulový blesk v koalici - Máňa říkala, že to není směroplatný!
Starosta Dvora Králové bude u hejtmana žádat o lékaře. Chybí v posádce místní záchranné služby
Ve Dvoře Králové budou životy zachraňovat i policisté. Dostali od záchranářů defibrilátor.
Město Dvůr Králové n. Labem bojuje o linku 156. Zatím si pamatujte číslo 603 237 858.
V královédvorské městské nemocnici léčí močové kameny moderněji
Královédvorský zastupitel (TOP09) se stane od 1. března 2018 ředitelem krajské záchranky
MUDr. Libor Seneta rezignuje na post člena rady města, zastupitelstvo si zvolí 7. prosince nového
Veronika Tomková novou členkou rady města místo odstupujícího doktora Senety

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 460x
 
 
 
Zpět
17.01.2018 - Dnes dojde k odstávce vodního zdroje Žireč ČS za účelem výměny sacího potrubí. Je možný výskyt mírného zákalu ve vodovodním řadu v Žirči a Stanovicích, který bude postupně odkalováním sítě odstraněn.
05.01.2018 - V první den doplňovacích senátních voleb odvolilo ve Dvoře Králové celkem cca 16 % voličů.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí