Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Královédvorský radní Libor Seneta (TOP09) je nově zdravotnickým ombudsmanem. Bude řešit podněty pacientů i jejich blízkých.

Redakce / 6.03.2016, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
MUDr. Libor Seneta nahradil na podzim roku 2015 v roli radního odstupujícího spolustraníka Emila Kudrnovského (TOP09). Ve své profesi je zkušeným lékařem s dvacetiletou praxí v různých typech zdravotnických zařízení - je lékařem letecké záchranné služby a zároveň zastává pozici náměstka ředitele Zdravotnické záchranné služby. Nově bude působit i v roli zdravotnického ombudsmana Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.
 

Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje zřídil pozici veřejného ochránce práv pacientů nově jako bezplatnou službu, která je k dispozici klientům všech nemocnic holdingu – v Náchodě, Jičíně, Trutnově a Dvoře Králové nad Labem. 


Ombudsman bude provádět vlastní nestranná šetření a bude napomáhat zlepšení komunikace a vztahů mezi pacienty a poskytovatelem zdravotní péče v rámci zdravotnického holdingu. Klienti krajských zdravotnických zařízení u něho také budou moci získat informace o svých právech zakotvených v platné české legislativě a v Etickém kodexu „Práva pacientů“.


„Ombudsman bude řešit podněty pacientů či jejich blízkých a jeho závěry budou pro naše nemocnice cennou zpětnou vazbou,“ popisuje roli holdingového ombudsmana PharmDr. Jana Třešňáková, radní kraje pro oblast zdravotnictví..


MUDr. Libor Seneta ke své nové roli dodává: „Věřím, že jsem i v této oblasti díky své pestré praxi dobře připraven. Navíc se už pět let v rámci své práce u ZZS KHK zabývám i stížnostní agendou a své znalosti zdravotnického práva si průběžně rozšiřuji na řadě seminářů a kurzů.“


Některé z krajských nemocnic jmenovaly již dříve své nemocniční ombudsmany. Ti jsou pacientům samozřejmě k dispozici i nadále. Holdingový ombudsman by měl být další nestrannou a dostatečně erudovanou autoritou, na kterou se mohou pacienti obrátit.

Kontaktní údaje ombudsmana spolu s pokyny pro podání podnětu jsou zveřejněny na webových stránkách holdingu www.zhkhk.cz/ombudsman.

Zdroj: www.ZHKHK.cz, www.TOP09dvurkralove.cz

 

Související články
Zítřejší zastupitelstvo uvítá nového člena - Mudr. Petra Hroneše
Rozlítaný městský rozpočet města Dvůr Králové na rok 2016
Kulový blesk v koalici - Máňa říkala, že to není směroplatný!
Starosta Dvora Králové bude u hejtmana žádat o lékaře. Chybí v posádce místní záchranné služby
Ve Dvoře Králové budou životy zachraňovat i policisté. Dostali od záchranářů defibrilátor.
Město Dvůr Králové n. Labem bojuje o linku 156. Zatím si pamatujte číslo 603 237 858.
V královédvorské městské nemocnici léčí močové kameny moderněji

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 431x
 
 
 
Zpět