Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Sbírka "100 korun pro Daníka" - pomozte mu získat další terapii

Redakce / 5.12.2017
Obec Zábřezí-Řečice nechala osvědčit sbírku na postiženého Daníka, který již dva roky pravidelně dojíždí na terapii kosmickým oblečkem, a to díky charitativním akcím, které se pro Daníka v regionu dělali. Ročně tato terapie stojí cca 250 000 Kč a za dva roky, kdy se podařilo tyto peníze sehnat, se Daník naučil lézt, sedět a mluvit v jednoduchých větách.
 

V současné době se učí ovládat invalidní vozík a začíná posilovat nohy. Čeká ho však ještě hodně práce, hodně terapií. 

Podpořte prosím naši akci "100 kurun pro Daníka". Pokud se nám podaří najít 200 lidí, kterým nebude 100 či 200 Kč měsíčně chybět, pokryjeme Daníkovi náklady na terapii na celý příští rok. 

Následovat bude Vánoční bazárek pro Daníka v Dolní Brusnici od 18. do 23. 12., 9 - 18 hodin. 

Pokud by někdo chtěl přispět oblečením, hračkami, knížkami, budeme rádi. Přinést je mohou na OÚ v Dolní Brusnici nebo kdykoli během bazárku.

Celý Daníkův příběh je o velké lásce, pomoci, naději a neskutečné dřině. O obrovském úsilí malého chlapečka a jeho rodiny. O klukovi, který nikdy neměl díky svému postižení chodit, který ale po dvou letech intenzivní terapie začal lézt, který nacvičuje sezení na válci (cvičení potřebné k sezení na invalidním vozíku) a který začal posilovat dolní končetiny, aby se na ně snad jednou postavil. Daník se se svým osudem pere jako lev. Za dva roky "procvičil" takřka půl milionu korun, přičemž každá terapie odpovídá výkonu vrcholového sportovce. 

Všechny informace o akci naleznete v přiloženém letáčku, koukněte i na Daníkovy stránky, kde jsou videa z posledních terapií http://terapie-pro-danika.webnode.cz/.

Dana Rejlová

 

Související články
PF 2017 od Daníka, kterému jste pomohli
Reportáž a částka 10 000 Kč od TV Barrandov pro Daníka (úterý v 18:30 hod.)
Matějova šance na život - hledá se dárce kostní dřeně
Související odkazy
http://terapie-pro-danika.webnode.cz/
 

 
Vaše komentáře
100 korun Pro Daníka, 20.12.2017 15:07, Reagovat
Rozhodla jsem se zapojit do této sbírky,videla jsem reportáž v televizi.
 
 
Přečteno 737x
 
 
 
Zpět
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí