Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Neziskovky

Více než polovina účastníků pochodu Podzimním Královédvorskem byla ze Dvora Králové a šla pěší trasu

Redakce / 12.09.2018, Dvůr Králové nad Labem
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem se konal v sobotu 8. září za krásného podzimního počasí. Připraveny byly pěší trasy i pro cyklisty, které využilo celkem 120 lidí, z toho jen polovina byla ze Dvora Králové. Ostatní přijeli z celého Královéhradeckého kraje, ale i Prahy, Liberce či Jablonce nad Nisou.
 

Místní turisté další přednost jízdě na kole - 75% cykloturistů bylo ze Dvora Králové. Naopak dvě třetiny pěších turistů bylo z okolních i vzdálenějších obcí a krajů.

Lenka Vacková, která se za KČT Dvoráci na organizaci podílela, ve videu představuje dva členy místního spolku KČT, kterými jsou Karel Raich a Stanislav Meduna, jejichž zásluhou máme u nás v regionu značené pěší i cyklistické trasy. Karel Raich zveřejnil u nás na portále svoji historii lyžování na Královédvorsku a v roce 2012 převzal cenu Osobnost města Dvůr Králové n. L. za rok 2011.

Vzhledem k pokročilému věku obou pánů, hledá KČT Dvoráci nové nadšence, kteří by se značení místních tras rádi věnovali.  

 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Turistický pochod Podzvičinskem "Po stopách rytíře Zbyhoně" nejen pěšky, na kole, během, ale nově i na koni!
ZKUS POZNAT KUKS turistickým pochodem nebo se rozběhni do prvního ročníku běžecké akce ZKUS BĚŽET NOČNÍ KUKS
V sobotu 21. dubna se koná jubilejní 40. ročník Pochodu okolo Jaroměře
15. ročník turistického pochodu Podzimním Královédvorskem slaví i 120 let turistiky ve Dvoře Králové (8. září 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 328x
 
 
 
Zpět
05.09.2018 - Na území Královéhradeckého kraje ode dneška neplatí zákaz rozdělávání a manipulace s ohněm ve volné přírodě
24.08.2018 - Ve čtvrtek 23. srpna 2018 odpoledne zasahovali hasiči u požáru travního porostu na louce o menší rozloze v katastru části Žireč. Jednalo se o neohlášené pálení. Požár nezpůsobil žádnou škodu, hasiči jej dostali velmi brzy pod kontrolu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí