Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Najde se na Královédvorsku letos Vesnice roku? Soutěž začíná a s ním i přípravné semináře

Redakce / 16.03.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Boj o titul Vesnice roku se rozhořel nanovo. Uchazeči o něj se mohou do prestižní soutěže hlásit až do 28. dubna u Ministerstva pro místní rozvoj. Soutěž probíhá ve dvou kolech - krajském a celostátním, kam z každého kraje postoupí vítězná obec. Loni zvítězila v celostátním klání obec Kašava ze Zlínského kraje. Na druhém místě skončila obec Prysk z Libereckého kraje a třetí místo získala obec Kozojídky z Jihomoravského kraje.
 

S přípravou na hodnocení ze strany odborné komise pomohou místním samosprávám motivační semináře. Jeden z nich se bude konat i v Královéhradeckém kraji. Obec Rudník, která se vloni stala vítězem krajského kola, jej bude hostit 31. března od 10 hodin v areálu MZ Liberec.
Účast je potřeba potvrdit do 27. března na Miroslava.Ticha@mmr.cz

Z kapacitních důvodů se doporučuje účast maximálně dvou zástupců za každou obec. Do předmětu emailu je třeba uvést místo konání semináře (Např.: VR 2017 – seminář Rudník). Prezence účastníků bude v den konání od 9 hodin. Ukončení semináře se předpokládá do 13 hodin.

Informace k přihlášení do vlastní soutěže najdete zde.

Hodnocení krajských kol proběhne v květnu a červnu. Jejich výsledky budou vyhlášeny během letních prázdnin. Hodnocení republikových finalistů se uskuteční během jednoho týdne v září. Vyhlášení výsledků celostátního kola budou již tradičně hostit Luhačovice, tentokrát v sobotu 16. 9.

Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz

 

Související články
Vesnicí roku 2015 v Královéhradeckém kraji se stal Rudník z Trutnovska
Velký Vřešťov převzal v sobotu cenu v soutěži Vesnice roku 2017

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 118x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí