Vyhledej
Nejčtenější články
HC Rodos rozdrtil v posledním finálovém utkání hráče z Náchoda 10:1. Podívejte se do tváří hráčů, které většina z nás zná jen v hokejové výstroji!Na Královédvorsku se 1. března některé obchody neotevřou. EET byla pro mnohé z nich milníkemŠporkovská slavnost bude živě přenášena do celého světa!Dokument Theodory Remundové o Bětce Teperové z Třebihoště Populární maskot královédvorské zoo byl ukraden. Dřevěná surikata zmizela již před vánoci
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Najde se na Královédvorsku letos Vesnice roku? Soutěž začíná a s ním i přípravné semináře

Redakce / 16.03.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Boj o titul Vesnice roku se rozhořel nanovo. Uchazeči o něj se mohou do prestižní soutěže hlásit až do 28. dubna u Ministerstva pro místní rozvoj. Soutěž probíhá ve dvou kolech - krajském a celostátním, kam z každého kraje postoupí vítězná obec. Loni zvítězila v celostátním klání obec Kašava ze Zlínského kraje. Na druhém místě skončila obec Prysk z Libereckého kraje a třetí místo získala obec Kozojídky z Jihomoravského kraje.
 

S přípravou na hodnocení ze strany odborné komise pomohou místním samosprávám motivační semináře. Jeden z nich se bude konat i v Královéhradeckém kraji. Obec Rudník, která se vloni stala vítězem krajského kola, jej bude hostit 31. března od 10 hodin v areálu MZ Liberec.
Účast je potřeba potvrdit do 27. března na Miroslava.Ticha@mmr.cz

Z kapacitních důvodů se doporučuje účast maximálně dvou zástupců za každou obec. Do předmětu emailu je třeba uvést místo konání semináře (Např.: VR 2017 – seminář Rudník). Prezence účastníků bude v den konání od 9 hodin. Ukončení semináře se předpokládá do 13 hodin.

Informace k přihlášení do vlastní soutěže najdete zde.

Hodnocení krajských kol proběhne v květnu a červnu. Jejich výsledky budou vyhlášeny během letních prázdnin. Hodnocení republikových finalistů se uskuteční během jednoho týdne v září. Vyhlášení výsledků celostátního kola budou již tradičně hostit Luhačovice, tentokrát v sobotu 16. 9.

Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz

 

Související články
Vesnicí roku 2015 v Královéhradeckém kraji se stal Rudník z Trutnovska

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 110x
 
 
 
Zpět