Královédvorsko > Sport > fotbal

O víkendu se dařilo i fotbalistům - zvítězili nad borci z Turnova 3:1 a to ještě neproměnili jednu penaltu! Podívejte se na góly i tu penaltu

Redakce / 11.04.2017, Královédvorsko
S výjimkou mladší přípravky se do víkendového zápolení tentokrát zapojily všechny dvorské kolektivy. Dařilo se A mužstvu dospělých, které dokázalo na domácím trávníku porazit tradičně nebezpečný Turnov. Prvním jarním vítězstvím své fanoušky ale potěšila také starší přípravka dirigovaná trenérem Liborem Špačkem.

FOTOGALERIE - O víkendu se dařilo i fotbalistů - zvítězili nad borci z Turnova 3:1 a to ještě neproměnili jednu penaltu! Podívejte se na góly i tu penaltu

Blízko třem bodům byla i rezerva dospělých. Ta v Nové Pace vedla už o dvě branky, nakonec si ale z utkání odnesla pouze bod. Cennou výhru přivezli z dalšího finálového turnaje mladší žáci. Další smolné porážky dosáhli starší žáci, dorostenci prohráli vysoko 1:6, ale proti Skřivanům hráli celý zápas jen o devíti.

MUŽI „A“

TJ Dvůr Králové nad Labem – FK Turnov 3:1 (2:1)

Souboj dvou ostřílených divizních soupeřů nabídl slušné návštěvě vcelku ofenzivní partii. Celý zápas se hrál v bouřlivé atmosféře, o kterou se postarali druhou ligu slavící hokejisté místního HC Rodos, kteří na utkání přišli se svými fanoušky a po 90 minut vytrvale povzbuzovali své fotbalové kolegy.

Ti se jim odměnili kvalitním výkonem. Pozadu však nechtěl zůstat ani soupeř, který na jaře vyhrál všechny své duely a formu přijel potvrdit i do Dvora. U nás se ale týmu z Českého ráje nedařilo, k čemuž možná přispěla i absence ofenzivní opory Petra Papouška. Bez něho byli Turnovští bezzubí a pod Hankovým domem prohráli naprosto po zásluze.

Zpočátku se přitom svěřencům kouče Petříka dařilo. Zvlášť když ve 20. minutě obdržel krásnou přihrávku Petrlák a technickou ranou k pravé tyči obstřelil Jakuba Vaníčka – 0:1. Žádná pohroma se ale nekonala. Na vyrovnání totiž stačila Dvorákům minutka. Vzdušný souboj nejprve vyhrál aktivní Ondra Ujec, pravý bek Tomáš Picha v šestnáctce parádně našel Davida Vitebského a domácí benjamínek snadno překonal turnovského Hyku – 1:1.

Naši hráči byli v první půli lepším a jednoznačně aktivnějším týmem. Svoji převahu potvrdili ve 33. minutě. U rohového praporku Jirka Poděbradský uvolnil Fandu Fejka, ten odcentroval a zkušený Martin Kruliš přesnou a chytře mířenou hlavičkou poslal modrobílé do vedení. To si Dvůr v pohodě pohlídal do konce zápasu, když navíc mohl přidat řadu pojistek. Ze dvou pokutových kopů ale proměnil pouze jeden. Jirka Podolník po červeném zákroku Cigánka nezaváhal, Ondra Ujec chvíli po něm branku přestřelil, čímž nepotrestal zákrok na Pichu. Mohli jsme kopat i třetí pokutový kop, po faulu na střídajícího Dvořáka už ale sudí měl s hosty slitování.

Po závěrečném hvizdu si dvorští fotbalisté užili společnou děkovačku s hokejovými návštěvníky a radovat se mohli z posunu na sedmou příčku v tabulce.

Podívejte se na sestřih utkání:

Fakta – branky: 21. Vitebský, 33. Kruliš, 66. Podolník z pen. – 19. Petrlák. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (65. Cigánek). Diváci: 300. TJ Dvůr Králové nad Labem „A“: J. Vaníček – Picha (88. M. Otradovský), Rejl, Kruliš, Tomeš – Podolník (73. Dvořák) – Vitebský (75. Hruška), O. Vaníček, Fejk (68. Janouch), Poděbradský – O. Ujec (83. Škoda). FK Turnov: Hyka - Šimek (79. Šulc), Novotný, Kordík, Tvrdý - Cigánek, Benek (88. Drahovzal), Dlouhý (58. Š. Havel), Beníšek (86. Veber) - Petrlák, Horák (73. Špína).

Pavel Matějka, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „V úvodu utkání jsme zaváhali a pustili soupeře do vedení. Naštěstí jsme vzápětí vyrovnali a ještě do pauzy duel otočili. Ve druhé půli nás o lepší skóre připravila jen mizerná koncovka. Jsem rád, že nám po dvou porážkách vyly změny v sestavě. Pochvala patří brankáři Vaníčkovi, který nám hodně pomohl zapojením do hry. Dařilo se i ofenzivním hráčům.“

Josef Petřík, trenér FK Turnov: „První zápas, co se nám na jaře nevydařil. Ve středu hrajeme doma odložený zápas s Vysokým Mýtem, ve kterém můžeme jedině získat.“

Další výsledky 20. kola: Vysoké Mýto – Ústí nad Orlicí 1:1, na penalty 4:2, Přední Kopanina – Čáslav 1:1, na penalty 4:2, Kolín – Chrastava 4:0, Živanice – Kratonohy 1:0, Letohrad – Kutná Hora 5:0, Trutnov – Pardubice B 0:4, Ostrá – Náchod 3:0.

Program 21. kola (14. – 15. 4.): Pátek 11.00: Pardubice B – Přední Kopanina. Sobota 10.15: Kutná Hora – Ostrá, Kratonohy – Trutnov. 17.00: Náchod – Dvůr Králové nad Labem, Čáslav – Vysoké Mýto, Ústí nad Orlicí – Letohrad, Živanice – Kolín.

Dohrávka 17. kola – středa 17.00: Turnov – Vysoké Mýto.

Aktuální tabulku Fortuna Divize C najdete ZDE!

MUŽI „B“

1. FK Nová Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem B 2:2 (0:2), na penalty 7:6

Školáckým způsobem přišli o cenné tři body ze hřiště Nové Paky hráči dvorské rezervy. Ti odehráli slušný první poločas, v jehož 33. minutě však tým oslabil hloupým vyloučením Robert Vágner. I o deseti však hosté dokázali do pauzy dvakrát udeřit. Nejprve se prosadil Martin Otradovský, chvíli po něm se trefil i mladíček Adam Matula.

Po přestávce se domácí snažili s výsledkem něco udělat. Dvoráci ale nechybovali a nadějný výsledek v oslabení drželi ještě 13 minut před koncem. Pak ale Novopackým vykřesala naději branka Krejčího, a když v nastaveném čase srovnal Bažík, šlo se do penalt. V nich měli naši borci od druhé série nahráno a v páté mohl dvoubodový zisk potvrdit Otradovský. Svoji ránu ale napálil jen do břevna a po další neproměněné penaltě z osmé série si nakonec výhru připsali domácí.

Fakta – branky: 77. Krejčí, 90. (+2) Bažík – 40. M. Otradovský, 44. A. Matula. Rozhodčí: Podhajský. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (33. Vágner). Diváci: 95. 1. FK Nová Paka: Jurčo – Bažík, Kukučka, Rosputniak, Povr – Fišar, Sochor (59. Nydrle), Machát, Bláha – Krejčí (78. Bejr), Ulrich. TJ Dvůr Králové nad Labem B: Kursa – A. Matula, S. Ježek, Kasan (82. D. Bednář), Ruprich – M. Hák, D. Novák, Vágner, Machek – M. Otradovský, Mertlík (90. Pražák).

Zdeněk Lukeš, trenér 1. FK Nová Paka: „Utkání se nám moc nepovedlo, proto jsme se ziskem dvou bodů spokojení.“

Stanislav Ježek, hrající trenér TJ Dvůr Králové nad Labem B: „Zbytečná ztráta bodů z důvodu naší nekoncentrovanosti v závěru utkání.“

Aktuální tabulku JAKO I. A třídy mužů najdete ZDE!

STARŠÍ DOROST

TJ Dvůr Králové nad Labem – Slavoj Skřivany 1:6 (1:1)

Z důvodu neregulérního stavu hrací plochy pod Hankovým domem cestovali naši dorostenci k domácímu utkání na umělý trávník Nové Paky. Tam bohužel mohli trenéři Šimůnek s Horákem počítat pouze s devíti přítomnými hráči a ti na o dva borce početnějšího soka nemohli stačit.

První poločas přitom Dvoráci odehráli s velkou ctí a díky trefě Patrika Rejchrta drželi nerozhodný stav 1:1. V nástupu do druhé půle ale svou druhou brankou v zápase udeřil Vysouček a v závěrečné dvacetiminutovce hosté unavenému soupeři přidali ještě čtyři góly – hodně krutá porážka.

Fakta – branky: 38. Rejchrt - 3. a 47. Vysouček, 70. a 83. Postolka, 73. a 80. Šafařík. Rozhodčí: R. Nývlt. ŽK: 1:1. Diváci: 15.

Pavel Šimůnek, trenér TJ Dvůr Králové nad Labem: „K utkání jsme nastoupili pouze v devíti hráčích. Hosté tak dosáhli vysokého vítězství bez větší námahy.“

Aktuální tabulku Premier Steel KP dorostu najdete ZDE!

STARŠÍ ŽÁCI

SK Třebechovice – TJ Dvůr Králové nad Labem 2:1 (1:0)

Další smolnou porážku si v sezoně připsali starší žáci. Ti pod vedením trenéra Martina Kazdy nesehráli špatný zápas, na hřišti Třebechovic se přesto radoval jejich soupeř. Ten vedl v polovině druhého poločasu 2:0. Pak snížil Tomáš Baudyš, na víc už ale hosté čas nenašli a prohráli těsně 2:1.

Fakta – branky: 10. Rakaš, 46. Šedivý – 55. Baudyš. Rozhodčí: Čožík. Hráno bez karet. Diváci: 25. TJ Dvůr Králové nad Labem: P. Straka – V. Marel, Zeman, T. Hynek, T. Baudyš – J. Všetečka, J. Pracný, Kopecký, M. Holub – Kreibich, M. Hak (J. Ryba, Fišer).

Milan Vojtěch, vedoucí mužstva TJ Dvůr Králové nad Labem: „Ve vyrovnaném utkání jsme prohráli smolně o jednu branku.“

Aktuální tabulku AT Consult KS starších žáků najdete ZDE!

MLADŠÍ ŽÁCI

Trenér Libor Machač se svým týmem tentokrát zamířil na hřiště Třebše a zde jej čekali dva soupeři, kteří v jarní premiéře neztratili ani bod. Domácí hráči tuto bilanci potvrdili i před svými rodiči a fanoušky. Dvoráci jim ve vzájemném souboji nestačili, náladu si ale spravili výhrou nad Novým Městem.

TJ Sokol Třebeš – TJ Dvůr Králové nad Labem 4:1 (2:0)

Fakta – branky: 9. a 19. Konečný, 28. Vitásek, 36. Bartoníček – 35. Hampl. Rozhodčí: Koza. Hráno bez karet. Diváci: 35.

MFK Nové Město – TJ Dvůr Králové nad Labem 1:3 (0:1)

Fakta – branky: 35. Šafář – 2. a 25. Kraus, 39. Hampl. Rozhodčí: Koza. Hráno bez karet. Diváci: 35.

Dvoráci k turnaji nastoupili ve složení: Lukáš Hynek – Zdeněk Hampl, Filip Pracný, Dominik Drtina, Tomáš Formánek, Lukáš Formánek, Filip Machač, Pavel Kraus, Ondřej Hynek, Jan Lukeš.

Aktuální tabulku ČP Krajského přeboru mladších žáků najdete ZDE!

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Svěřenci kouče Libora Špačka si v úvodním jarním kole připsali tři porážky, do Lázní Bělohrad přesto cestovali s vírou v lepší výsledek. Zpočátku se jim ani v tamním krásném fotbalovém areálu nedařilo, celý hrací den ale zakončili vítězstvím nad domácím kolektivem.

Tatran Hostinné – TJ Dvůr Králové nad Labem 17:5 (10:4)

Nová Paka/Stará Paka – TJ Dvůr Králové nad Labem 26:2 (13:0)

Javorka/Miletín – TJ Dvůr Králové nad Labem 10:16 (6:6)

Dvoráci měli pro turnaj na soupisce tuto sestavu: Josef Budinský, Jakub Dufek, Miroslav Herman, Jan Kryštof Hlaváček, Jakub Horáček, Václav Joska, Adam Just, Jakub Karban, Miroslav Kosinka, Tomáš Kosinka, Lukáš Mráček, Ivo Polan, Šimon Ryba, Jan Špaček, Jakub Štěrba, Adam Vojtěch, Patrik Adámek, Adrien Vihan.

Aktuální tabulku AP Freight Krajského přeboru starších přípravek najdete ZDE!