Královédvorsko > Sport > házená

Vydařený první poločas rozhodl zápas s Karvinou

Redakce, 1hkdk / 23.03.2015, Dvůr Králové nad Labem
V 17. kole 1. ligy mužů jsme ve Sportovní hale ZŠ Strž přivítali rezervu extraligové Karviné. Se stejným soupeřem se střetl také náš prvoligový mladší dorost. Starší dorostenci bojovali o body se Sezimovým Ústím. Házené tedy bylo v sobotu ve Strži víc než dost!

17. kolo 1. ligy mužů

1.HK Dvůr Králové – HCB OKD Karviná B 29:22 (15:6)

V utkání jsme nemohli počítat ani s jedním z našich extraligových hráčů (Groh, Tomeš). Disciplinární trest navíc dostal Martin Kotík, za červenou kartu, kterou obdržel v utkání v Náchodě. Šanci ukázat se tak dostali starší dorostenci, Neumann s Vitouškem.

Začátek utkání byl rozpačitý. Ani jednomu týmu se dlouho nepodařilo vstřelit branku. Nám se to podařilo zlomit až ve 4. minutě, kdy jsme se dostali do vedení 1:0, které jsme následně rozšířili až na vedení 3:0 v 7. minutě. Skvěle nám fungovala obrana, karvinští neměli moc šanci vytvořit si vyložené brankové příležitosti a když už se jim to podařilo, tak zasáhl skvělý Martin Babčaník v brance. Hosté se tak poprvé prosadili až v 8. minutě ze sedmimetrového hodu. To však bylo na delší dobu také naposledy. Až do 21. minuty byl totiž na hřišti pouze jeden tým. Náš náskok narostl až na 11 branek, hosté nebyli schopni vstřelit branku. Stav tak byl 12:1 pro nás. Hosté se po té trošku zvedli, hlavně díky naší nedisciplinovanosti, která znamenala častá oslabení. Na víc, jak snížení na devítibrankový rozdíl, to však nestačilo. Do kabin se šlo za stavu 15:6 pro nás.

Druhý poločas byl o poznání vyrovnanější. Zřejmě zapůsobila poločasová domluva bývalého reprezentačního trenéra Hudečka v Karvinské šatně. V 8. minutě 2. poločasu se hostům podařilo snížit na rozdíl šesti branek, stav 17:11 a donutili tak trenéra Pichu vzít oddechový čas. Ten pomohl, tým se uklidnil a opět jsme si vzali vysoké vedení zpět. V 17. minutě byl stav 22:12. Hra byla po té vyrovnaná, na každou branku hostů jsme dokázali odpovědět, a tak jsme až do 24. minuty drželi luxusní desetibrankové vedení. Na palubovce se ukázali všichni hráči co byli na soupisce. Zejména Matěj Vitoušek na pivotu se ukázal ve skvělém světle. Ve svém prvním utkání za muže zaznamenal hned dvě branky. V prvním případě chladnokrevně přeloboval hostujícího gólmana a ve druhém pohotově zakončil kombinaci se svým kolegou ze staršího dorostu, Neumannem. Jen tak dál kluci! V úplném závěru už trošku polevila koncentrace a hosté díky tomu dokázali snížit na sedmibrankový rozdíl. Na víc to však nestačilo a po závěrečném hvizdu svítil na světelné tabuli výsledek 29:22, díky kterému jsme se o další dva body vzdálili sestupovým příčkám!

Nejlepším našim střelcem v utkání byl věkem také ještě dorostenec, Lukáš Picha s 8 brankami, kterému zdárně sekundoval bojovník Dan Fiedor se 7 brankami!

Teď nás čeká dvoutýdenní pauza. Utkání na Chodově, které se mělo hrát příští víkend je přeloženo na 3. května a týden na to mají házenkářské soutěže „velikonoční pauzu“. K dalšímu utkání tedy nastoupí až v sobotu 11.4., kdy od 17 hodin přivítáme Sokol Nové Veselí!

Branky: Picha Lukáš 8, Fiedor Daniel 7/1, Kulhánek 4, Etrich a Fiedor Robert po 3, Hracha a Vitoušek po 2

Sestava: Martin Babčaník, Pavel Šturma – Robert Fiedor, Michal Paclík, Lukáš Gogolák, Pavel Etrich, Jakub Kirschbaum, Martin Zelinka, Daniel Fiedor, Radim Kulhánek, Karel Hracha, Matěj Vitoušek, Jan Neumann, Lukáš Picha

Vyloučení: 6:4

Diváci: 220

17. kolo 2. ligy starších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – Spartak MAS Sezimovo Ústí 36:14 (20:5)

Sezimovo Ústí figuruje na posledním místě tabulky a úvod prvního poločasu nedával pochyb o tom, kdo je v zápase favoritem. V 15. minutě byl stav 9:5 pro nás. Od 17. minuty 1. poločasu se utkání proměnilo v exhibici domácích hráčů. Ti zaznamenali jedenáct branek v řadě, neinkasovali žádnou a do kabin se tak odcházelo za stavu 20:5. O výsledku utkání již bylo rozhodnuto.

I ve druhém poločase naši hráči pokračovali v kvalitním výkonu a ukazovali svoji převahu. Konečné skóre nakonec bylo 36:14 pro 1HKDK!

Stejně jako utkání mužů, je také utkání starších dorostenců přeloženo až na květen. K dalšímu utkání tedy nastoupí až v sobotu 11.4., kdy od 15 hodin přivítáme Lokomotivu České Budějovice!

Branky: Neumann 8/2, Hynek 6, Vitoušek 5, Balla a Kirschbaum Jan po 4, Bonaventura, Macejka a Šeba po 3,

Sestava: Jan Vitvar – Josef Čipera, Lukáš Hynek, Dan Balla, Štefan Macejka, Jan Kirschbaum, Jan Neumann, Pavel Bonaventura, Matěj Vitoušek, David Šeba

Vyloučení: 4:3

ŽK: 2:1

Diváci: 30

17. kolo 1. ligy mladších dorostenců

1.HK Dvůr Králové – HCB OKD Karviná B 31:44 (17:26)

Po utkání v Zubří čekal mladší dorostence další nelehký soupeř, tentokrát z Karviné. Naši hráči do utkání nevstoupili vůbec špatně a v úvodu dokonce vedli 1:0 a ve 3. minutě ještě 3:1. Pak však začali úřadovat hráči Karviné. Nejprve srovnali na 6:6 a následně odskočili do čtyřbrankového vedení 6:10. Naši hráči nic nevzdali a podařilo se jim ještě snížit na stav 9:10 ve 14. minutě. Pak však opět přišly dvě čtyřbrankové série hostů, díky kterým odskočili opět do vysokého vedení 11:18 ve 21. minutě. Do konce poločasu svůj náskok dokázali ještě navýšit na devět branek a do kabin se tak šlo za stavu 17:26.

Úvod druhého poločasu nám vůbec nevyšel a hosté se sérií dalších čtyřech branek dostali až do třináctibrankového vedení 17:30. Hrála se házená nahoru dolů, kdy útoky výrazně převyšovaly obrany. Hosté si udržovali svoje luxusní vedení, což se jim podařilo až do závěrečného hvizdu.

Nejlepším střelcem našeho týmu byl Adam Kučera s devíti brankami.

Další utkání sehrají v neděli 29.3. od 12 hodin v Lovosicích!

Branky: Kučera 9, Kudláček a Mečava po 6/1, Šeba a Věcek Jan po 3, Němeček 2, Hampl a Hassman po 1

Sestava: Roman Věcek – David Kudláček, Daniel Němeček, Matyáš Hampl, Dan Balla, Petr Souček, David Šeba, Adam Kučera, Jan Hassman, Marko Mečava, David Vojtíšek, Jan Věcek

Vyloučení: 2:4