Královédvorsko > Sport > hokej

Další parádní představení hokejistů Dvora - od prvenství dělí Dvůr 4 body

Redakce / 21.01.2016, Dvůr Králové nad Labem
Skvělou formu z posledních zápasů jsme potvrdili královédvorští hokejisté také ve středu 20. ledna doma proti Nové Pace. O suverénním vítězství 7:2 rozhodli už v první třetině. O pět branek se postaralo duo Fořt – Luštinec, opět se nám dařily přesilovky, ze kterých jsme třikrát skórovali. Povedenou premiéru v obraně si odbyl útočník Daniel Komárek. Na vedoucí Náchod, který doma s Jaroměří ztratil bod, ztrácíme už pouze čtyři body.

Proti Nové Pace jsme odehráli jednu z nejlepších úvodních třetin v sezoně. Už ve 4. minutě otevřel skóre v přesilovce Patrik Fořt, který doklepával ránu Jakuba Vitebského. Vondrlík sice při dvojnásobné přesilovce vyrovnal na 1:1, ale hned po buly předvedli při hře čtyři na čtyři fantastickou akci Fořt s Honzou Ježkem. Několikrát si mezi sebou na jeden dotek vyměnili puk a Patrik Fořt skóroval do prázdné branky. Dvorský kanonýr se střelecky prosadil už ve čtvrtém utkání v řadě.

V 8. minutě se poprvé přihlásil o slovo Jakub Luštinec, který opět při početní výhodě zakončil mezi brankářovy betony milimetrový pas Petra Zmítka – 3:1. Nová Paka byla v té době zralá na ručník, pouze vyhazovala puky přes všechny čáry. Další ránu soupeři zasadil znovu Jakub Luštinec, kterého mezi kruhy přesně našel Tomáš Veselý. Gólová smršť donutila hostujícího trenéra si už v 15. minutě vzít oddechový čas. Jeho svěřencům to ale příliš nepomohlo.

Zbytek zápasu jsme kontrolovali hru, obrana likvidovala útočné výpady hostů už v zárodcích. Stabilní výkonnost potvrdil brankář Ota Husár. V prostřední části využil třetí přesilovku v zápase Adam Szakal. Nová Paka sice na začátku poslední třetiny také v přesilovce snížila na rozdíl tří branek, Martin Lelka ale bombou z úhlu bleskově odpověděl - 6:2. Pět minut před koncem završil hattrick Jakub Luštinec, který ukradl puk hostujícímu bekovi a zasunul jej posedmé do novopacké klece.

Po výhře nad Novou Pakou jsme se přiblížili k vedoucímu Náchodu na rozdíl čtyř bodů. Lídr soutěže totiž doma porazil Jaroměř až po samostatných nájezdech 4:3. Krajská liga pokračuje v neděli 24. ledna, kdy na domácím ledě přivítáme Třebechovice pod Orebem, jediný tým v soutěži, se kterým jsme v sezoně ještě neprohráli.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ – BK NOVÁ PAKA 7:2 (4:1, 1:0, 2:1)
Góly a asistence: 4. Fořt (Vitebský, Luštinec), 7. Fořt (Ježek), 8. Luštinec (Zmítko), 15. Luštinec (Veselý, Fořt), 24. Szakal (Vacek, Ježek), 42. Lelka (Sedláček), 55. Luštinec (Zmítko) - 7. Vondrlík (Spal), 41. Uchin (Vondrlík). Vyloučení: 8:8. Využití přesilovek: 3:2. Diváci: 300. Sestava Dvora: Husár – Hamerský, Mišinec, Zmítko, Komárek, Vitebský, Krejcar – Luštinec, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Vacek – Lelka, Sedláček, Rychtera.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: Od první třetiny jsme měli zápas ve svých rukou, dominovali jsme a Nová Paka vůbec nestíhala. Myslím si, že jsme sehráli vynikající utkání. Paka je nepříjemný soupeř, ale my jsme se na zápas skvěle připravili. Opět jsme hráli výborně v obraně, funguje nám systém, křídla sjíždějí k obráncům. Vzhledem ke zraněním Dana Vosyky a Jardy Faltýnka jsme se rozhodli vyzkoušet v obraně Dana Komárka a utkání odehrál excelentně.

Trenér Nové Paky Aleš Pulpán: Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Dvůr měl mnohem lepší pohyb, nechali jsme se zaskočit jeho nátlakovou hrou v první třetině, navíc jsme byli hodně nedisciplinovaní. Nechytli jsme začátek, a to rozhodlo celý zápas. Místo toho, abychom ve druhé třetině šli do tlaku, dostali jsme gól na 5:1, a tím to bylo vyřešené.