Královédvorsko > Sport > hokej

Děčín nekompromisně trestal každou chybu a nad HC Rodos zvítězil i počtvrté v sezóně

anonymně / 28.01.2018, Dvůr Králové nad Labem
Ani na čtvrtý pokus se nám s Děčínem nepodařilo bodovat. Sobotní utkání mělo podobný průběh jako všechny dosavadní vzájemné zápasy – od začátku jsme tahali za kratší konec. Hosté využili našich chyb v obraně a zvítězili 7:4. Důležitý krok k vítězství udělali už v první třetině, kdy během jediné minuty dvakrát skórovali. Zápas měl tři dvougólové střelce. Na straně Děčína dvakrát mířil do černého Volráb a Zika, za HC Rodos navrátilec do sestavy Tadeáš Kocián

První dvacetiminutovka měla podobný scénář jako středeční utkání v Trutnově. Do duelu se čtvrtým týmem soutěže jsme vstoupili aktivněji a častěji stříleli. Gólově však udeřili do té doby nevýrazní hosté. A to hned dvakrát v rozmezí 35 sekund. Nejprve se v přesilovce z úhlu prosadil Zika, stále ještě v 10. minutě prostřelil z mezikruží podruhé Josefa Čápa obránce Michajličenko. V 11. minutě šli navíc rychle po sobě za katr Karlík se Zmítkem a hosté hráli dlouhou přesilovku pět na tři. Tentokrát naše obrana kritickou chvíli ustála.

Ve druhé třetině jsme na Děčín vlétli. Z levé strany nejprve zahrozil Honza Ježek, ve 23. minutě pak Tadeáš Kocián tečoval střelu Lukáše Karlíka a Lavinger neměl žádnou šanci – 1:2. Hosté odpověděli o čtyři minuty později. Před Volrábem se v přesilovce rozevřela obrana a zkušený děčínský útočník nad ledem vstřelil třetí gól.

V půlce zápasu jsme i my proměnili přesilovou hru. Lukáš Karlík dělovkou vymetl šibenici – 2:3. Děčín si však za pouhých 18 sekund vzal dvougólové vedení zpátky. Propadli jsme v útočném pásmu a na konci přečíslení dva na jednoho stál přesný Vacek – 2:4. Po čtvrté brance přepustil Pepa Čáp místo ve dvorské brance Františku Veselému.

Celý článek ZDE

OHLASY PO UTKÁNÍ
Trenér HC Rodos Juraj Jurík: Začátek byl podobný jako při zápasu v Trutnově. Prvních deset minut jsme nehráli špatně, hned z první šance jsme ale dostali gól a za pár sekund to už bylo o dvě branky. Dnes jsme propadli po taktické stránce, dělali jsme hrubé individuální chyby. Když chceme bodovat, tak musíme podat koncentrovaný výkon na všech postech. V poslední době se nám stává, že z té koncepce vždy někdo jako by vypadne a soupeři dokážou trestat naše chyby. Když se nám podařilo snížit na 2:3, tak hned potom Děčín zase odskočil na rozdíl dvou branek. To by zamávalo i s mnohem kvalitnějším mužstvem, než jsme my.

Trenér HC Děčín Jaromír Carvan: Přijeli jsme v okleštěné sestavě, trápí nás marodka obránců. Hráli jsme jen na pět beků, z toho jeden byl starší dorostenec. Domácí hráli před výbornou kulisou dobře, ale my jsme se na zápas výborně připravili. Hráli jsme zodpovědně v obraně a dokázali proměňovat šance. Byli jsme hodně efektivní, a to rozhodlo. Pomohlo nám, že jsme dali první dva góly. Jsme rádi za tři body.