Královédvorsko > Sport > hokej

anonymně / 13.01.2017, Dvůr Králové nad Labem
Nečekaně vyrovnanou partii ve středu 4. ledna sehrál tým HC Rodos v Jičíně, odkud si nakonec odvezl šťastné vítězství 4:3. Ještě tři a půl minuty před koncem přitom prohrával, ale díky trefám Jakuba Luštince a Petra Zmítka v závěru utkání otočili ve svůj prospěch. Jedenáctizápasovou šňůru výher HC Rodos ukončila 8. ledna poslední Nová Paka, na domácím ledě totiž nečekaně zvítězila 5:3. No a třetí zápas se hrál 11. ledna s Hronovem. Odplata za poslední domácí utkání proti Hronovu se klubu povedla. Nováčka soutěže HC Rodos v zajímavém zápase porazil 5:4. Vítězný gól vstřelil šest minut před koncem Patrik Fořt.

FOTOGALERIE - HC Rodos má za sebou letos už tři zápasy, které přinesly dvě vítězství a jednu těsnou prohru.

ZÁPAS V JIČÍNĚ PŘINESL NEČEKANÉ DRAMA, TŘI BODY JSME ZACHRÁNILI AŽ V ZÁVĚRU

Díky zaváhání Náchoda jsme zvýraznili vedení na čele krajské ligy a zároveň si pojistili vítězství v základní části krajské ligy. Na druhý tým máme šest kol před koncem nedostižný náskok 21 bodů.

V Jičíně chyběli obránci Lukáš Daňo, Jan Zákravský, Michal Krejcar i útočník Honza Rutrle. V obraně proto zaskočil forvard David Vacek. Předchozí tři zápasy byly jasnou záležitostí HC Rodos, naposledy jsme Jičín doma roznesli 6:1. Tentokrát to ale byla úplně jiná písnička. Domácí poslal do vedení v 9. minutě Nový, dvě minuty před koncem vyrovnal v přesilovce jedenáctou brankou v sezoně Jarda Polák.

HC JIČÍN - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly a nahrávky: 9. Nový (Kollman, Vajsejtl), 31. Kollman (Nový, Vajsejtl), 50. Nový (Vajsejtl, Kollman) – 18. Polák (Veselý, Fořt), 31. Fořt, 57. Luštinec (Polák), 59. Zmítko. Vyloučení: 4:1. Využití přesilovek: 0:1. Sestava Dvora: Čáp – Karlík, Hamerský, Vitebský, Mišinec, Zmítko, Vacek – Polák, Veselý, Fořt – Filip, Ježek, Luštinec – Szakal, Lelka, Sedláček – Rychtera.

Celý článek ZDE

KAT FAVORITŮ UKONČIL NEPORAZITELNOST HC RODOS, NOVÁ PAKA SLAVÍ PŘEKVAPIVÉ VÍTĚZSTVÍ

V Nové Pace jsme nastoupili ve značně improvizované sestavě, kromě Lukáše Daňa přibyli na marodku další dva klíčoví obránci: Lukáš Karlík a Petr Zmítko, v útoku chyběl Martin Lelka. V obraně proto museli zaskočit útočníci David Vacek a Jakub Luštinec. V sestavě se po delší herní pauze objevil zadák Michal Krejcar.

BK NOVÁ PAKA - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 5:3 (2:0, 2:3, 1:0)
Góly a nahrávky: 1. Ukhin (Vondrlík), 5. Jebavý (Kulhánek), 37. Šuvara (Hric), 40. J. Kadeřábek (Ukhin), 60. Šuvara – 22. Szakal (Hamerský), 34. Polák (Mišinec), 39. Luštinec (Filip). Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 327. Sestava Dvora: Čáp – Hamerský, Vitebský, Mišinec, Krejcar, Vacek, Luštinec – Polák, Veselý, Fořt, Ježek, Filip, Rychtera, Szakal, Sedláček, Rutrle.

VÍTĚZSTVÍ NAD HRONOVEM SE NERODILO SNADNO, SOUPEŘ DOKÁZAL SMAZAT TŘÍGÓLOVÉ MANKO

Hráčem zápasu byl hostující Lubomír Vítek, který si připsal hattrick. V utkání jsme vedli už o tři branky, Hronov ale dokázal v prostřední části vyrovnat a udělat z duelu drama. O převaze HC Rodos svědčí statistika střel: na hostující bránu jsme vyslali 50 projektilů, Hronov o polovinu méně.

Do sestavy se vrátil uzdravený obránce Lukáš Daňo. Trenéři před zápasem promíchali všechny útoky, Jarda Polák se přesunul do druhé formace, Daniel Filip a Adam Szakal do prvního útoku k Patriku Fořtovi. Právě nově složená první formace zařídila tři branky. Tomáš Veselý nastoupil jako centr třetího útoku. Hronov přijel do Dvora Králové s hodně úsporným stylem hokeje. V první třetině jeho výkon neodpovídal postavení v tabulce. Hrálo se prakticky pouze v jeho obranném pásmu.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ - HC WIKOV HRONOV 5:4 (3:0, 0:3, 2:1)
Góly a asistence: 13. Filip (Hamerský), 14. Hamerský (Sedláček), 15. Szakal (Vacek), 52. Ježek (Luštinec, Polák), 54. Fořt (Szakal) – 22. Vítek (Šejnoha), 33. Dudadík, 34. Vítek (Glos, Podzimek), 60. Vítek (Mlateček). Vyloučení: 6:4. Využití přesilovek: 0:1. Střely: 50:24. Diváci: 280. Sestava Dvora: Čáp – Daňo, Hamerský, Vitebský, Mišinec, Krejcar, Vacek – Szakal, Filip, Fořt – Luštinec, Ježek, Polák – Lelka, Veselý, Sedláček.