Královédvorsko > Sport > hokej

Jsme ve finále Play-off! Dnes HC Rodos vyprášil Novou Paku 6:1!

Redakce / 21.02.2016
Suverénním způsobem jsme si zajistili postup do finále play off krajské ligy. Novou Paku jsme porazili i potřetí, tentokrát vysoko 6:1. Vítěznou branku vstřelil kapitán Ondra Hamerský, velký zápas odehrál Jakub Luštinec (2+1). Utkání sledovala rekordní návštěva letošní sezony - 940 diváků. S kým se utkáme ve finále, ještě není jasné. Ve druhé sérii vede Náchod 2:1 na zápasy nad Novým Bydžovem.

Zatímco oba dosavadní duely se rozhodovaly až v koncovce, tentokrát se žádné drama nekonalo. Od začátku jsme byli aktivnější. Oproti předchozím zápasům v sestavě chyběl zraněný David Vacek, kterého ve třetím útoku nahradil Dan Komárek. Skóre otevřel už v 6. minutě Patrik Fořt, který si na modré vyměnil puk s Petrem Zmítkem, pohrál si s obráncem Štěpánem a poprvé rozvlnil síť – 1:0.

Ve vlastním oslabení potom protančil zkoprnělou obranou Paky Honza Ježek, jeho parádnímu sólu chybělo pouze důraznější zakončení. V úvodu druhé třetiny nejprve Martin Lelka tvrdou ranou z úhlu orazítkoval břevno Abrahámovy konstrukce, druhý gól zrežíroval Honza Ježek. Objel hostující branku, naservíroval puk do ideální pozice Ondrovi Hamerskému a jeho přesná rána zápěstím těsně nad ledem znamenala dvougólové vedení.

Nová Paka ve druhé třetině trochu ožila, velkou šanci měl Nový, s jeho bekhendem si ale Ota Husár poradil. Snížení se soupeř dočkal ve 37. minutě, když nerozhodnost Davida Mišince potrestal v přesilovce zblízka Tomáš Kadeřábek. Vítr z plachet vzal hostům v poslední minutě Dan Vosyka. V přesilovce si najel mezi kruhy na přesný Fořtův pas, počkal si na brankářův pohyb a s ledovým klidem zavěsil – 3:1.

Gól do šatny Novou paku zlomil. Nedokázala najít protizbraň na naši soustředěnou obranu středního pásma, aktivním napadáním jsme ničili akce soupeře už v zárodcích. V poslední třetině zářil Jakub Luštinec. Ve 44. minutě využil nabídku Ondry Hamerského, šikovně si odclonil beka a střelou nad lapačku nedal Abrahámovi šanci. Za šest minut to už bylo 5:1. Luštinec se Szakalem ukázkově zvládli situaci dva na jednoho a Adam Szakal po milimetrové nahrávce od svého parťáka doklepával do prázdné klece.

Také o šestý gól se postaral druhý útok. Honza Ježek další luxusní přihrávkou vybídnul ke skórování Luštince, který potvrdil pověst střelce. Jakub Luštinec neměl daleko k hattricku, při trestném střílení ale mířil nad branku. Po závěrečném klaksonu začala tisícovka diváků bouřlivě aplaudovat a hráče nechtěli pustit ze hřiště. Ti jim za skvělé fandění předvedli na ledě oslavný rituál.

V součtu se základní částí jsme v krajské lize vyhráli 12 zápasů v řadě. Finále by mělo odstartovat 2. března. Na soupeře si ještě musíme počkat. K postupu má blíž Náchod, který ve třetím zápase rozdrtil Nový Bydžov 8:2. Série bude pokračovat ve středu na ledě Bydžova.

HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ - BK NOVÁ PAKA 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)
Góly a asistence: 6. Fořt (Zmítko), 30. Hamerský (Ježek), 40. Vosyka (Fořt, Polák), 44. Luštinec (Hamerský), 50. Szakal (Luštinec), 52. Luštinec (Ježek) - 37. T. Kadeřábek (Vondrlík). Vyloučení: 4:7 + T. Kadeřábek 10 min. OT. Využití přesilovek: 2:1. Diváci: 940. Sestava Dvora: Husár – Mišinec, Zmítko, Vosyka, Faltýnek, Hamerský, Vitebský – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Komárek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: Zápas jsme zlomili ve druhé třetině svou aktivitou. Soustředili jsme se tentokrát víc na obranu, protože jsme v předchozích dvou zápasech dostali osm branek, což je na play off hrozně moc. Útočníci se včas stahovali a vycházelo nám napadání. Soupeř si s tím nevěděl rady, dostávali jsme se často do přečíslení. Série byla naprosto vyrovnaná, řekl bych, že jsme Nová Paku trochu převyšovali jak fyzicky, tak herně. Každý zápas měl určitý okamžik, ve kterém jsme byli lepší a dokázali jsme utkání zlomit na svou stranu. Nová Paka mě hodně překvapila, oproti základní částí šla o sto procent nahoru. Chci poděkovat divákům, kterých přišla skoro tisícovka. Fandili celý zápas, bavili se hokejem, což byl náš cíl.

Trenér Nové Paky Aleš Půlpán: Rozhodujícím okamžikem byl gól na 3:1 na konci druhé třetiny. Po čtvrté brance bylo definitivně rozhodnuto. Dvůr má zkušené mužstvo a už to nepustili. Za stejného stavu jsme málem otočili první semifinálový zápas, tentokrát si ale to domácí pohlídali. Myslím si, že jsme v celé sérii byli Dvoru Králové rovnocenným soupeřem, rozhodně jsme nezklamali. Zápasy měly velký náboj a kvalitu. Gratuluju soupeři k postupu, mají velmi kvalitní mužstvo.