Vyhledej
Královédvorsko > Sport > hokej

Úvodní zápas krajské ligy HC Rodos vyhrál nad Třebechovicemi 4:2

Redakce / 2.10.2016
Ale rozhodně to nebylo jednoduché. Na královédvorský tým si každý soupeř chce vyšlápnout a Třebechovicím se to podařilo pěkně zostra. Hned v druhé minutě se totiž Třebechovičtí dostali do vedení gólem Dittricha. Naštěstí domácí hned v šesté minutě využili přesilovku a Hamerský srovnal na 1:1. To platilo ale jen minutu a kousek a po gólu Hubáčka jsme opět prohrávali 1:2. Našim bohužel zazvonili ještě 2 břevna, tedy první třetinu s trochou smůly prohráli.

FOTOGALERIE - Úvodní zápas krajské ligy HC Rodos vyhrál nad Třebechovicemi 4:2

Do druhé třetiny domácí tým nastoupil v trochu přeházených pětkách a začal přebírat taktovku zápasu. V polovině třetiny vyrovnal Patrik Fořt, načež se strhla menší potyčka Hamerského a Seydla (bez přileb) a pánové si šli sednout na trestnou lavici. Stav 2:2 vydržel až do konce druhé třetiny.
Ve třetí třetině se hra domácího týmu zúžila na 3 pětky a podařilo se dostat Třebechovice pod tlak, toho využil Ježek a poprvé poslal HC Rodos do vedení (3:2). Rodosáci skóre drželi až do posledních minut před koncem zápasu, kdy si soupeř vzal oddychový čas a odvolal brankáře. Risk se jim ale nevyplatil a 49 vteřin před koncem zápasu Luštinec zvýšil stav na 4:2. A ten už vydržel až do konce. Zápas sledovalo z tribun 440 diváků a to je na začátek sezóny hezké číslo.

Po zápase jsme se zeptali střelce jednoho z gólů domácích Patrika Fořta.

Byly oproti posledním přípravným zápasům, které se úplně nepodařily, nějaké změny v sestavě?
Změny ani ne, spíše se do týmu vrátili naši zranění hráči a mohli jsme tak hrát kompletní a na plné 4 lajny.
To jsem se dočetl, že je letošní novinka. Jak se hrálo v loňském roce?
V loňském roce jsme měli méně hráčů a hrálo se většinou na 3 pětky a hráči se více točili. Letos tým posílil, máme více hráčů včetně řady mladých a mohli jsme tak postavit kompletní 4 pětky. To je dobré zejména pro ty mladé, kteří se dostanou více do hry a naberou zkušenosti. Navíc je to tak trochu nový trend, že se hraje na 4 lajny, aby se rozložily síly.
Vrátím se k loňskému konci sezony. Ke konci už jste na stadion chodili v kraťasech a hráli plno zápasů. Bavilo vás to ještě?
Vždycky když se o něco hraje, tak je to lepší, než nyní na začátku sezony, kdy se to teprve rozjíždí, takže nás to určitě bavilo hodně.
Jak moc pro vás byl rozdíl v ledu. Zimák se otevřel o hodně dříve. Jak jste na začátku sezóny trénovali v minulých letech? Je to velký rozdíl?
Samozřejmě jsme měli více suché přípravy, ale také jsme jezdili trénovat do Trutnova. To že je je led už i ve Dvoře je určitě o hodně lepší. Navíc to určitě pomáhá i veřejnosti. Na zimák chodí školy a školky a my se snažíme jim pomáhat.
Ondra Hamerský je šéftrenérem mládeže, co ostatní hráči?
Část kluků z týmu s tím Ondrovi pomáhá a každé ráno jsme někdo na stadionu a učíme děti bruslit. Školy a školky bruslení jsou pro děti zadarmo. My doufáme, že se tak podaří získat nové nadějné hráče do týmu. :-)
Když vám takhle na led vlítne banda prcků, poznáte hned na první dobrou, kdo bude dobrý?
Ne, to určitě hned nejde. Samozřejmě některé dětí to pochopí rychleji a některé pomaleji. Už pár dětí se ale přesunulo přímo do hokejové přípravky.
Ještě se vrátím k dnešnímu zápasu, mohl byste stručně okomentovat každou třetinu?
První třetina se nám moc nepovedla a soupeř vedl po našich chybách. V druhé třetině jsme srovnali na 2:2 a třetí třetinu už jsme Třebechovice dostali pod tlak a povedlo se to otočit.