Královédvorsko > Sport > hokej

VÝHRU 6:4 V NOVÉ PACE DIRIGOVALI HAMERSKÝ S FOŘTEM. V NEDĚLI MŮŽEME SLAVIT POSTUP DO FINÁLE

Redakce / 18.02.2016
Už jen jediné vítězství nás dělí od postupu do finále play off krajské ligy. Novou Paku jsme porazili i ve druhém semifinálovém utkání, tentokrát na jejím ledě 6:4. Vítězství dirigovali nejzkušenější hráči Patrik Fořt a Ondra Hamerský. Nejproduktivnější hráč základní části zaznamenal hattrick, dvorský kapitán asistoval u tří branek. Základ k vítězství jsme položili v prostřední části, v níž jsme vstřelili čtyři branky.

První třetina patřila domácímu týmu. Už v 5. minutě poslal Novou Paku do vedení Zvolenský. Vyrovnat mohl Jakub Luštinec, nebezpečně pálil bekhendem Jarda Polák. Srovnat skóre se povedlo až Janu Ježkovive 14. minutě, který po tlaku druhé pětky dotlačil puk za záda Martina Abraháma – 1:1.

Termíny dalších semifinálových zápasů: 1. SF Dvůr Králové – Nová Paka, neděle 14. 2., 17:00 - 5:4
2. SF Nová Paka – Dvůr Králové, středa 17. 2., 18:00 - 6:4
3. SF Dvůr Králové – Nová Paka, neděle 21. 2., 17:00 - ??
4. SF Nová Paka – Dvůr Králové, středa 24. 2., 18:00 - ?
5. SF Dvůr Králové – Nová Paka, neděle 28. 2., 17:00 - ?

Tentýž hráč mohl o minutu později vstřelit druhý gól, jeho střelu zblízka však brankář tentokrát vyrazil. Podruhé domácí fanoušky rozjásal Jan Kadeřábek, když v závěru první dvacetiminutovky zužitkoval pěkný pas Štěpána.

Po opatrnějším úvodu jsme ve druhé třetině zvýšili obrátky. Hned v jejím úvodu domácího gólmana zaměstnal Patrik Fořt. K obratu zavelel kapitán Ondra Hamerský. Nejprve ve 23. minutě svou typickou kolmicí našel rozjetého Jakuba Luštince, který puk šikovně zasunul mezi Abrahámovy betony – 2:1.

O tři minuty později jsme využili první přesilovku. Dvorský kapitán od modré krásně našel Tomáše Veselého a pohotová teč centra první formace skončila v síti. Domácí trenér si vzal oddechový čas, jeho svěřenci ve 28. minutě srovnali také v přesilovce na 3:3.

Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Patrik Fořt ve dvojnásobné početní výhodě nic nevymýšlel, najel si do osy hřiště a nekompromisně zavěsil. V pokračujícím tlaku měl dobrou šanci David Vacek, ale jeho nájezd Abrahám vychytal. V poslední minutě prostřední části pláchnul zadákům Patrik Fořt a domácímu útočníkovi Hricovi už nezbylo nic jiného, než dvorského kanonýra faulovat. Následovalo trestné střílení, které Fořt chladnokrevně zakončil mezi brankářovy betony – 3:5.

Nová Paka se ani potom nevzdala. Ve 45. minutě překvapil Otu Husára Jebavý a s notnou dávkou štěstí snížil na rozdíl jediné branky. Vyrovnání měl na hokejce Zvolenský, na druhé straně mohl rozhodnout Kuba Luštinec, tentokrát však samostatný únik neproměnil. V závěru jsme domácí dobrou obranou středního pásma nepustili k výraznějšímu tlaku. Definitivní ránu zasadil Nové Pace při hře bez brankáře opět Patrik Fořt a připsal si tak druhý hattrick ve dvorském dresu.

Semifinálová série se v neděli 21. února vrací do Dvora Králové, kde už můžeme rozhodnout o postupu do finále. Ve druhé sérii srovnal Náchod krok s Novým Bydžovem. Zápas znovu muselo rozhodnout prodloužení, v něm tentokrát zvítězil Náchod 5:4.

BK NOVÁ PAKA - HC RODOS DVŮR KRÁLOVÉ 4:6 (2:1. 1:4, 1:1)
Góly a asistence: 5. Zvolenský (Hric), 18. J. Kadeřábek (T. Kadeřábek, Štěpán), 28. T. Kadeřábek (Vondrlík, J. Kadeřábek), 45. Jebavý (Pour) – 14. Ježek (Szakal), 23. Luštinec (Hamerský), 26. Veselý (Hamerský), 32. Fořt (Hamerský), 40. Fořt (TS), 60. Fořt (Veselý). Vyloučení: 6:5. Využití přesilovek: 1:2. Sestava Dvora: Husár – Mišinec, Zmítko, Vosyka, Faltýnek, Hamerský, Vitebský – Polák, Veselý, Fořt – Szakal, Ježek, Luštinec – Lelka, Sedláček, Vacek - Komárek.

OHLASY PO UTKÁNÍ:
Trenér Dvora Králové Tomáš Topol: Dnešní zápas byl zase naprosto vyrovnaný. První třetina od nás nebyla dobrá. V kabině jsme si potom řekli, co nás bude čekat, pokud budeme takto pokračovat. Druhou třetinu jsme už odehráli přesně tak, jak jsme chtěli. Ve hře byl pohyb, chuť, radost z hokeje. Do poslední části jsme špatně vstoupili, měli jsme hodně vyloučených, ale oceňuji bojovnost a obětavost našich hráčů. Dostali jsme sice hloupý, řekl bych, že i náhodný gól, ale nepoložili jsme se, hráli trpělivě a dovedli zápas do vítězného konce. Vedeme sice 2:0, ale pořád není nic rozhodnutého.

Obránce Jakub Vitebský: Nová Paka na nás v úvodu zápasu vlítla a hrála dobře. První třetina byla z naší strany slabší. O přestávce jsme si řekli, že budeme hrát trpělivěji a zodpovědněji a budeme čekat na šance. Začali jsme je víc dohrávat, hráli do těla a zlepšili jsme i pohyb. Soupeř začal trochu odpadat. Závěr jsme sehráli velice dobře a domácí skoro k ničemu nepustili. V neděli bychom sérii rádi rozhodli, do Nové Paky už se nechceme vracet.

Prezident HC Rodos Vasilis Teodoridis: Děkuji všem fanouškům a fanklubu za dnešní podporu v Nové Pace a zvu je na nedělní utkání do Dvora Králové. Věřím, že společně dosáhneme vítězství.