Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Královédvorští karatisté vybojovali na mezinárodních závodech ve Vamberku medaile

Redakce, / 6.04.2016, Dvůr Králové nad Labem
Týden po Velikonocích se královédvorští elévové vypravili na soutěž Vamberecký lvíček, kterou místní oddíl karate pořádá pro začínající děti do 13 let. Na tuto soutěž dorazilo 250 karatistických nadějí ze 30 oddílů Čech, Slovenska a Polska. V rámci této soutěže jsou kategorie kromě věku rozděleny i podle stupňů technické vyspělosti, na začátečníky s bílými a žlutými pásy a na skupinu bez rozdílu barvy pásku.

Karate Do Dvůr Králové zde reprezentovalo jedenáct malých karatistů, pro některé z nich to byla jejich úplně první soutěž vůbec. V kata nastoupili všichni, někteří však skončili hned v prvních kolech a zaplatili tak nováčkovskou daň za start na první soutěži. Velmi slušné kata předvedli Damián Glazar (7-9 let) a Jakub Šolín (10-11 let), kteří shodně obsadili dělená pátá místa, oba ve své kategorii měli téměř 50 závodníků! Můžeme jen konstatovat, že chyběla trocha sportovního štěstí, oba kluci by si medaili za svoje výkony zasloužili. Martin Kubeček pak přidal dělené deváté místo v další padesátičlenné kategorii mladšího žactva o nejlepší provedení katy Heian Sandan. Ve starších žákyních bodovaly Verča Mišáková s Pavlínkou Škaldovou, obě děvčata obsadila dělená sedmá místa, Verča mezi bílými a žlutými pásky, Pavlínka v otevřené kategorii bez rozlišení technických stupňů.

V kumite se zadařilo zástupcům náchodské tréninkové skupiny, kteří získali pro klub celkem sedm medailí – 2 zlaté, 1 stříbrnou a čtyři bronzové a ukázali tak, že se mohou měřit s jakoukoliv konkurencí, domácí i zahraniční.

Výsledky kumite:

1.místo - Veronika Mišáková - kumite starší žákyně 8.-7. kyu jednotlivci

Renata Vlachová - kumite starší žákyně 8.-7. kyu jednotlivci

2. místo - Renata Vlachová - kumite starší žákyně Open kyu jednotlivci

3. místo - Veronika Mišáková - kumite starší žákyně Open kyu jednotlivci a kumite starší žákyně 8.-7. kyu jednotlivci BRH, Pavlína Škaldová - kumite starší žákyně Open kyu jednotlivci a Renata Vlachová - kumite starší žákyně 8.-7. kyu jednotlivci BRH

Všem zúčastněným závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu, rodičům a doprovodu za výpomoc - vítězům gratulujeme!