Královédvorsko > Sport > karate

Velká cena Trutnova v karate - úspěchy Královédvorského klubu Karate Do

Redakce, / 2.03.2016, Dvůr Králové nad Labem
Na Velké ceně Trutnova se královédvorský klub Karate Do umístil na ššestém místě v celkovém hodnocení ziskem 7 stříbrných a 4 bronzových medailí. Soutěžže se zúčastnilo 300 soutěžžících ze 33 klubů České republiky a Polska.

Karate Do reprezentovalo 24 soutěžžících z tréninkových skupin Dvůr Králové a Náchod: Brentner Patrik, Bukovský Jan, Glazar Damián, Hlavatý Lukášš, Höfer Tomášš, Kubeček Martin, Kubečková Anna, Kuhn Richard, Macháček Jakub, Matyska Petr, Miššák Josef, Miššáková Veronika, Moravec Matyášš, Palan Martin, Plaššilová Regina, Poláššková Olga, Rajsner Denis, Straková Hana, ŠŠkaldová Pavlína, ŠŠolín Jakub, ŠŠprinc Martin, Šprincová Barbora, Vlachová Renata, Vlček Lukášš.

Soutěžž začínala tradičně disciplínou souborných cvičení kata, kde se Olga Poláššková a Denis Rajsner probojovali ažž do finále dorosteneckých kategorií, tam vššak nestačili na své soupeře a obsadili shodně druhá místa. Stoupající tendenci ve cvičení kata podtrhla Regina Plaššilová třetím místem v žženách a Patrik Brentner děleným 5. místem v nejpočetněji obsazené kategorii mladších žžáků. Ostatní závodníci podali velmi sluššné výkony, které vššak v nabité konkurenci nestačily na medailová umístění.

Rovněžž ve sportovním zápase kumite jsme měli medailové ambice, které našši svěřenci dokázali beze zbytku naplnit. Po dvou medailích získaly Regina Plaššilová (2x stříbro) a Hanka Straková (stříbro, bronz), dalšší stříbrné medaile pak přidali Josef Miššák a Olga Poláššková a bronzovým zápisem do oddílových statistik přispěli Jan Bukovský s Lukáššem Vlčkem. Dělené páté místo a body do krajského žžebříčku si odvezli Tomášš Höfer a Barbora ŠŠprincová.

Děkujeme vššem zúčastněným závodníkům za předvedené výkony a doprovázejícím koučům a rodičům za podporu během celé soutěžže.