Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Sport > motorismus

Než vypustíme vodu z chladiče 2017. Podívejte se na naši videoreportáž a velkou fotogalerii.

Redakce / 8.10.2017
Než vypustíme vodu z chladiče, tak to je název vzpomínkové jízdy historických vozidel, kterou uspořádal v sobotu 7. října Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem. V průběhu dopoledne probíhal start na Masarykově náměstí, odkud vyjelo několik desítek historických vozů na svou poslední jízdu před nastávající zimou.
 

FOTOGALERIE - Než vypustíme vodu z chladiče 2017 Zdeněk Cerman

FOTOGALERIE - Než vypustíme vodu z chladiče 2017 Bedřich Machek

Jízda historických vozidel se jela za běžného silničního provozu po místních komunikacích okolo města Dvora Králové nad Labem a blízkého okolí. Bylo na co se dívat. Naleštěná historická auta přilákala na start stovky obdivovatelů. Pro účastníky byly připraveny dvě trasy. V délce cca 80 km pro vozidla do roku výroby 1945 a pro vozidla do roku výroby 170 pak trasa dlouhá 110 km. Trasy byly vedeny itinerářem s mapou. Na itineráři pak byly vyznačeny kontrolní body s popisem. Každý řidič tak musel projet všemi kontrolními body. Na těch byly pro účastníky připraveny k plnění různé úkoly z historie motorismu. Po projetí dané trasy se pak všichni účastníci sešli a společně navštívili královédvorské safari.

Podívejte se na videoreportáž a velkou fotogalerii Zdendy Cermana
 

Související články
Než vypustíme vodu z chladiče - velká fotogalerie z náměstí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 873x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí