Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > ZIMNÍ PŘÍLOHA > výlety a trasy

Děti na běžkách - Horní Mísečky

Redakce / 25.03.2013
Zima se rozhodně nevzdává. Na horách je plno nového sněhu a teploty připomínají spíše leden než březen. Bohužel na Horních Mísečkách už s lyžaři moc nepočítají. Když se zaplní tamní parkoviště, dají na parkoviště na Dolních Mísečkách jednoduše přenosnou značku zákaz vjezdu, k tomu dodatkovou tabulku o přeplněném parkovišti na Horních Mísečkách. Starej se, jak umíš.
 

Chvilku stojíme bezradní se třemi malými dětmi v autě a přemýšlíme, co s tím. Zastávka autobusu, obvykle pendlujícího nahoru a dolů, tu již není. Autobus nejezdí. Ani nevíme, zda letos vůbec jezdil. Jet odtud jinam se nedá, museli bychom zpět až do údolí. Kdyby alespoň informační značku dali dolů k Jilemnici! 

Pěší vzdálenost 3 km a převýšení 250 m s prcky a lyžemi na zádech prostě nedáme. Po chvilce čekání, kdy z vrchu přijelo alespoň 10 aut, se rozhodujeme, že značku budeme ignorovat. Prostě jedeme nahoru s tím, že na parkovišti případně chvilku počkáme, až se místo uvolní. To nakonec trvalo jen cca 5 minut. I tak nám ale stihl lehce vynadat bezradný městský policista. Organizace parkování tam neexistuje, jinak by se tam vešlo určitě více aut a zamezilo se vyjíždění aut přes hromady sněhu. Když jsme cca v 15 hodin odjížděli z poloprázdného parkoviště, značka se zákazem vjezdu navíc v Dolních Mísečkách stále byla!

Jinak nelze než Horní Mísečky na běžkování s dětmi doporučit. Úžasné zázemí v podobě restaurace STOPA, která je přímo u tratí, za což jim lze odpustit i relativně vysoké ceny. Areál nabízí velmi kvalitně udržované široké tratě mezi mladými smrčky, které perfektně v tuto neděli odstínily silnější severní vítr, který na otevřených pláních ukazoval svoji sílu naplno. Všude okolo jezdili samí běžkaři, kteří dětem fandili a povzbuzovali je. Dětem tak pohyb na lyžičkách přišel naprosto normální a samozřejmý. 

Na horách je stále přes metr sněhu, a tak doufáme, že se tam ještě párkrát letos na jaře podíváme - už ale raději pojedeme dříve.
 

Související články
Webkamery v Krkonoších
Zimní mapy - Krkonoše
Děti a běžky
Běžkařský okruh na podharťském stadionu prošlapán - středa 4. ledna 2017
Související odkazy
3D mapy běžeckých tratí
Mapa na Seznamu
 

 
 
Přečteno 740x
 
 
 
Zpět
17.01.2018 - Dnes dojde k odstávce vodního zdroje Žireč ČS za účelem výměny sacího potrubí. Je možný výskyt mírného zákalu ve vodovodním řadu v Žirči a Stanovicích, který bude postupně odkalováním sítě odstraněn.
05.01.2018 - V první den doplňovacích senátních voleb odvolilo ve Dvoře Králové celkem cca 16 % voličů.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí