Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > koupaliště

Lanžovská lávka se koná 29. července. Koupání je v kempu zachováno, ale bez hygieny

Redakce, / 3.07.2017, Lanžov
Lanžovský kemp tvoří spolu s koupalištěm a sportovišti ideální místo na prázdninový denní i vícedenní pobyt. Ačkoliv letos nebude voda kontrolována hygienou jako v předchozích letech, obec se i tak snaží dělat vše proto, aby voda byla čistá. A tradiční Lanžovská lávka se těší v sobotu 29. července 2017 na soutěžící i diváky.
 

FOTOGALERIE - Koupaliště Lanžov

"Malý bazén je momentálně uzavřen z důvodu netěsnění betonové vpusti. Z velkého bazénu uniká velké množství vody, je třeba zajistit stavidlo a netěsnosti v nádrži. Poslední dobou je v potoce, který je jediným zdrojem vody pro koupaliště, nedostatek vody," vyjmenovává starostky obce Alena Skořepová důvody, proč letos není voda kontrolována lidmi z krajské hygienické stanice.

Seznam koupališť, vodních ploch a nádrží, které jsou pod kontrolou krajské hygieny, najdete zde. Na našem portále je seznam koupališť v regionu i s recenzemi ve speciální rubrice - Turistika/koupaliště.

"Voda nebude sledována laboratoří, ale budeme dělat vše pro to, aby byla čistá, s možností osprchování po koupání. Určitě bych byla ráda, aby nadále jezdili lidé do kempu i s ohledem na omezení a zůstali nám nadále věrni," ujišťuje návštěvníky starostka.


Koupání zdarma

Možnost koupání bude zachována, jen nebudou letos prováděny laboratorní vzorky nezávadnosti vody jako v předchozích letech. Z tohoto důvodu nebude vybíráno vstupné na koupání a návštěvníci jsou upozorněni na stav, že voda v nádrži není sledována a je třeba se po koupání osprchovat. Tento stav je dočasný a budeme dělat vše pro to, aby odstranění nedostatků bylo zajištěno co nejdříve. Bohužel některé nezbytné úpravy nelze provést za provozu a proto celková úprava proběhne po ukončení sezony.

Ubytování a občerstvení v kiosku je zajištěno do konce září. 

Pronájem sportovišť

Dále trvá možnost sportovního vyžití na tenisovém kurtu, volejbalovém hřišti, fitness i herních prvcích bez omezení po celou sezonu. Provoz tenisového  kurtu zajišťuje pan J. Seifrt (tel.:731 139 028).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Zpravodaj mikroregionu Hustířanka 

 

Související články
Provozovatelé koupališť vnímají sezonu jako průměrnou. Tyršovo koupaliště ve Dvoře letos přišlo o rodiny s dětmi

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 790x
 
 
 
Zpět
17.01.2018 - Dnes dojde k odstávce vodního zdroje Žireč ČS za účelem výměny sacího potrubí. Je možný výskyt mírného zákalu ve vodovodním řadu v Žirči a Stanovicích, který bude postupně odkalováním sítě odstraněn.
05.01.2018 - V první den doplňovacích senátních voleb odvolilo ve Dvoře Králové celkem cca 16 % voličů.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2018 - 15.03.2018
Anketa Suk - čteme všichni
20.01.2018 - 21.01.2018
Víkend v pohybu
20.01.2018 16:00 - 21.01.2018 16:00
"Ferdinand" - animovaný, USA, 3D