Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Turistika

Největší krkonošské přírodní koupaliště a kemp "Dolce" je od Dvora Králové opravdu jen kousek.

anonymně / 23.06.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Necelých 25 kilometrů od Dvora Králové je přírodní koupaliště, restaurace a kemp, který každý rok modernizuje svůj areál a přináší něco nového. Dojedete tam pohodlně na kole, takže koupání v rozsáhlém rybníku bude příjemnou tečku výletu. Nebo si tam můžete každou sobotu večer zajet poslechnout živou hudbu a pochutnat si na grilované kýtě.
 

FOTOGALERIE - Největší krkonošské přírodní koupaliště a kemp

Areál kempu Dolce je z Trutnova i Dvora Králové, co by kamenem dohodil. Jak vlastně vypadá a jaké je zde sportovní vyžití? Zeptali jsme se provozovatelů Renaty Portlové a Josefa Pokorného.

Máme tady velkou travnatou pláž, a troufáme si říci, že je to v Krkonoších asi jedno z největších přírodních koupališť. Pro děti je připraven tobogán nebo skákací hrad. Samozřejmostí je hřiště na minigolf, antuková hřiště na tenis, prostor pro volejbal a už 2 roky máme i hřiště na plážový volejbal. Zajímavostí kempu je v hlavní sezóně takzvaný týdenní program pro dospělé, což je například lukostřelba, jízda na koních, každou sobotu večer živá hudba s příjemným posezením u grilovaných specialit jako je kýta a podobně.

Jaká je tedy kapacita kempu a možnosti ubytování?

Kapacita v apartmánech a chatkách je zhruba 120 lůžek. Každý rok se snažíme kapacity zvětšovat například pořízením mobilheimů nebo rodinných stanů pro celé rodiny. Pohodlnější a komfortnější ubytování najdete ve zděných domcích, kde je i vlastní sociální zařízení. Další možností je finská chata, kde se ubytuje najednou až deset osob.

Na kole do DolcůChcete-li Dolce navštívit na kole, tak je to ze  Dvora Králové pouhých 17 km. Důrazně Vám ale doporučujeme se držet cyklotrasy a nezkracovat si cestu po turistické modré :-) A to zejména zpět na trase ze Starých buků nahoru na Dubový dvůr. Kopec je to šílený a špatně sjízdný je i ve směru tam. Okolo po silničce z Horního Žďáru je to podstatně pohodlnější.


Většině lidí vadí na přírodních koupalištích bláto na dně rybníka. Jak je to u vás?

U nás mohou návštěvníci využít letos nově navezeného písku na kraje rybníka. Písek navíc stále doplňujeme, z toho budou mít určitě největší radost děti. Do začátku hlavní sezóny se objeví i nové dřevěné molo.

A co nabízíte rekreantům v případě, že počasí nebude úplně "koupací"?

Máme tu k zapůjčení kajaky a dvě šlapadla. V sezóně tu máme paddleboardy a vyžití najdou i návštěvníci, kteří mají rádi cykloturistiku. Jsme v Krkonosších, takže jasným cílem jsou hory, Sněžka, Dvůr Králové se svojí zoo, cyklostezky po okolí. Nově jsou v okolí vybudované trailové tratě, takže na kola super. Pokud si hosté nepřivezou svoje cyklovybavení, vše si můžou na recepci zapůjčit. Půjčujeme horská kola, máme tu i dětskou sedačku a helmy. Letos chceme zakoupit i koloběžky, které se stávají velmi oblíbenými.

Důležitá je na dovolené i nabídka stravování. Párek v rohlíku a langoše mají všude, co netradičního máte připraveného vy?

Kdo je gurmánem, určitě by se měl na letošní dovolenou vypravit do našeho kempu. Pochutnáte si ve stylové restauraci, která má v plánu zahrnout krkonošské speciality. V jídelníčku najdete nově například krkonošskou kulajdu, grilovaná kuřecí křídla v pomerančové šťávě, místní pokrm z krup - "krupeto" a specialitu z telecího masa. Na jídelním lístku budeme mít opravdu dobrou nabídku, kterou stojí za to ochutnat.

Nalákáte i cyklisty a turisty z okolí?

Pokud jste ze Dvora Králové, nebo z Trutnova, i pro vás je nabídka kempu zajímavá a vhodná k využití. Tím, že Dolce protíná cyklostezka a pěší turistická stezka, máme tady hodně návštěvníků z okolí, kteří si přijedou například poslechnout muziku o víkendu. Nebo je to pro ně oblíbená zastávka předtím, než se vrátí ze svého výletu zpět domů.

Některé kempy fungují i mimosezóně, nabízíte i vy nějaké možnosti pronájmu celého areálu?

O tom, že je kemp úspěšný a oblíbený svědčí i fakt, že se nám zákazníci opakovaně vracejí. Klienti a mezi nimi i velké renomované firmy si rádi areál pronajímají na srazy aut, svatby, firemní školení a teambuildingové akce a jiné podobné příležitosti.

Takže pokud chcete strávit dovolenou či víkend na krásném místě na úpatí Krkonoš s modernizovaným přírodním koupalištěm, navštivte adresu www.kemp-dolce.cz a pobyt si online objednejte.

 

Související články
Joga na paddleboardu oživila hladinu rybníku v Dolcích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 344x
 
 
 
Zpět
15.05.2018 - Dnes by měl být předán do užívání Delfínek na Tyršově koupališti. Více informací připravujeme.
15.05.2018 - Dnes slavíme 89 let ode dne, kdy bylo dáno do provozu přímé telefonní vedení Vídeň-Pardubice-Dvůr Králové n. L.
10.05.2018 - Od 9. do 14. května 2018 je uzavřeno pracoviště pokladny MěÚ Dvůr Králové. Platit však můžete v pracovní dobu na recepci úřadu ve stejné budově.
26.04.2018 - Od čtvrtka 26. dubna od 18:00 hod. do středy 2. května do 8:00 hod. dojde ke kompletní uzavírce části náměstí Odboje a části náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové, kde bude umístěn lunapark. Bude ponechán průjezd na náměstí Václava Hanky a do Valové uličky.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí