Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > kroužky mimoškolní

Tradiční Primahrátky v Jedničce si užilo téměř 300 návštěvníků

Redakce / 15.05.2017, Dvůr Králové nad Labem
Letošní Primahrátky - tradiční odpoledne plné her a zábavy nejen pro děti - navštívilo v areálu Jedničky rekordních 280 dospělých a dětí. Velkou měrou k tomu přispěl autobus plný dětí z polského města Bardó, kteří se ve Dvoře Králové účastnili česko-polského projektu Neznáme se, poznáme se. Celé odpoledne bylo tak díky polské návštěvě dvojjazyčné a nikdo se nad tím nepozastavil - moderátorka Iveta Hanušová celé odpoledne uváděla česko-polsky zcela přirozeně.
 

FOTOGALERIE - Neznáme se poznáme se 2017

Přes 60 polských dětí se spolu s českými dětmi však setkalo již dopoledne v zoo, kde pro ně byl připraven zážitkový program. Děti se projely v Safari trucku, krmily žirafy lístky z vrbových větviček a průvodkyně paní Kratochvílová je seznámila se jmény a životem zvířat v zoo, která si děti vybraly.

Po obědě se přesunuly do areálu Jedničky, aby si zde užily odpolední program. Jednička sice nejdříve všechny zájemce vítala v dešti, ale za chvíli se vyjasnilo a kromě dílniček na výrobu šperků a voskových obrázků se všechna stanoviště přestěhovala ven. 

Na své si zde přišel skutečně každý. Všechny rozpohybovala opakovaně během odpoledne odborně vedená a přitom zábavná zumba, k ní se přidaly později zvuky afrických bubnů, které dovezli a rozezněli rodilí černoši.

U připravených stolů si mohly i nejmenší děti sestavit svoji vlastní dřevěnou hračku nebo si lámat hlavu až do konce akce nad různě obtížnými hlavolamy. Velký počet příznivců měl stánek s malováním na obličej či tetováním. Především kluci trávili hodně času u střeleckého koutku, ani děvčata však rozhodně nepohrdla projížďkou na šlapacích autech různých velikostí. Na více než 6 stanovištích na hřišti pod budovou Jedničky sbíraly děti za splnění úkolů razítka, aby si na závěr za vyplněnou kartičku mohly vybrat svoji odměnu. Slunečné počasí přálo i bublináriu a lanovým aktivitám včetně žonglování. 

Na sobotní odpoledne se tak areál Jedničky změnil v zábavné centrum, které bylo celé zdarma, a to i díky zapojení do projektu česko-polské spolupráce Neznáme se, poznáme se, který je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.

Projekt je realizován také za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Kateřina Sekyrková

 

Související články
Mezinárodní projekt "Neznáme se, poznáme se" startuje ve Dvoře Králové již příští víkend
Prima hrátky v Jedničce nabízejí i workshopy pro dospělé (sobota 13. května od 14:30 hod.)
Prima hrátky v Jedničce nabízejí i workshopy pro dospělé (sobota 13. května od 14:30 hod.)
Advent v Jedničce lákal nejen děti na tvoření vlastních dárků a vánoční výzdoby
Mrazivý víkend v polském městečku Bardo

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 147x
 
 
 
Zpět
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.
23.10.2018 - Personální agentura Addeco vydala zprávu, ve které tvrdí, že podzimní brigádnické práce (pokladní vybalování zboží apod.) v našem regionu letos budou odměněny 130 Kč/hod - je to o 8 procent více než loni. Tak good luck při hledání :-)

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí
1.03.2018 - 23.11.2018
Lovci perel - soutěž
1.09.2018 - 31.12.2018
Bazar knih
1.10.2018 - 21.11.2018
Konzerva místo zpozdného
1.10.2018 09:00 - 20.11.2018 17:00
Výstava obrázků Ze Světa knih a knihoven