Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Knihovna Slavoj dětem prázdniny možná prodlouží. Novinkou je parkoviště pro návštěvníky

Redakce / 30.08.2017, Dvůr Králové nad Labem
Městská knihovna Slavoj byla téměř celý měsíc srpen uzavřená z důvodu rekonstrukce oken v prvním patře. Čtenáři si budou moc přijít knihy či CD a časopisy půjčit či vrátit v pátek 31. srpna. Vzhledem k dokončovacím pracem souvisejících s výměnou oken je však pravděpodobné, že oddělení pro děti bude otevřeno až v pondělí 4. září.
 

„Došlo ke zpoždění - vyměňovat okna nám řemeslníci přišli až tento týden. Bohužel nejsme si jisté tím, že stihneme zprovoznit dětské oddělení,” vyjádřila se k prodloužení prázdnin v dětském oddělení ředitelka Marta Staníková. "Je nám líto, že nebudeme moci uvítat v pátek malé čtenáře, ale věříme, že většina dětí si ještě bude užívat poslední dny prázdnin a nijak je pozdější otevření dětského oddělení nepocítí. Budeme se na všechny děti těšit v pondělí," doufá v pochopení veřejnosti Staníková. Knihy z dětského oddělení je případně možné vrátit ve studovně v 1. patře.

To však neznamená, že by se v srpnu v knihovně nic nedělo. „Udělaly jsme tu spoustu práce, kterou nemáme šanci stihnout za plného provozu," vysvětluje ředitelka knihovny. 

Novinkou v knihovně je možnost parkování vedle budovy. Celkem 7-8 míst je určeno pro návštěvníky knihovny. I když město získalo možnost užívat část parkoviště již dříve, až nyní je to místo, které můžeme parkovištěm nazvat. Došlo ke srovnání a zpevnění povrchu a umístěny na pozemek byly i sloupky s řetězy, které oddělují parkoviště od chodníku. 

Knihovna každoročně nabízí kromě možnosti vypůjčky knih a mediálních nosičů či společenských her také účast na vzdělávacích kurzech. Kromě jazykových kurzů pro všechny věkové kategorie nabízí i univerzitu třetího věku, školu internetu či Rolničku - Hejbánek (logohrátky pro nejmenší). 

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Nabídka vzdělávání v knihovně Slavoj ve školním roce 2017/18

 
Vaše komentáře
překvapeníčtenář, 31.08.2017 08:18, Reagovat
Nemohl by se objevit také příspěvek, kde se radnici něco povedlo? Ani okna v knihovně nejsou schopni vyměnit přes prázdniny? Co tam ten starosta a spol. vlastně dělají?

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 275x
 
 
 
Zpět
23.11.2017 - NÁLEDÍ - včerejší večerní mlha zmrzla. Chodci - našlapujte opatrně, řidiči - jezděte pomalu.
20.11.2017 - Na obchvatu Hořic došlo dnes ráno k nehodě 6 osobních aut a kamionu. Na Hradubické jsou dnes ráno hlášeny hned 3 dopravní nehody v rozmezí 2 hodin. Jezděte opatrně!
17.11.2017 - V neděli 19. listopadu 2017 bude z provozních důvodů zrušeno veřejné bruslení s hokejkami. Standardní veřejné bruslení se tento den uskuteční od 13:45 do 15:15 hod.
17.11.2017 - Na čerpací stanici Benzina ve Dvoře Králové probíhá rekonstrukce. Prodej pohonných hmot omezen není, prodej doplňkového sortimentu ano. Modernizovaná stanice by se měla otevřít v první polovině prosince.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí