Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > ostatní

Nové knižní tituly na podzimní večery

Redakce / 13.10.2017, Královédvorsko
Rádi bychom vám představili a doporučili zajímavé knižní tituly na prodlužující se podzimní večery.
 
Prvním z nich je román bilancující na pomezí sci-fi a thrilleru SBĚRATEL MOTÝLŮ od Dot Hutchisonové. Příběh spočívá ve zvrácené úchylce hlavního padoucha zvaného Zahradník, který doslova sbírá mladé dívky. Zahradník dívkám na záda vytetuje křídla a vězní je v izolované zahradě. FBI musí vypátrat, co byl zahradník zač a proč páchá takto ohavné zločiny. Kdo má rád například Mlčení jehňátek, tak toto je kniha přímo pro něj.


Velmi příjemné překvapení je kniha ZMIZELA V MLZE od Michaely Klevisové. Je to po delší době skvělá česká detektivka, která může konkurovat i severským autorům, v něčem je dokonce lepší. Obešla se bez vyloženě drsných, nechutných scén, napětí dávkuje autorka naprosto s nadhledem a rozuzlení příběhu je překvapivé, ale uvěřitelné. Ale hlavně autorka nemusí, na rozdíl od některých autorů, v závěru sáhodlouze vysvětlovat, co se vlastně stalo, jaký měl kdo motiv atd.

A na závěr jedna žhavá novinka od Jaroslava Kmenty BOSS BABIŠ je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli v polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře.Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše.

Knihkupectví U Veselých, Dvůr Králové n. L.
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 166x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí