Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Projekt Praxí do života spojuje ve Dvoře Králové školu a místní podnikatele

Redakce / 8.10.2018, Dvůr Králové nad Labem
Přesně tímto heslem zahájili letošní školní rok žáci Praktické školy dvouleté. Nevíte, o jakou školu a žáky se jedná? Někteří místní podnikatelé již ano, pokud byste chtěli patřit mezi ně a mít hřejivý pocit na srdci z toho, že umožníte žákům s kombinovaným postižením kontakt s realitou pracovního procesu ve vašem podniku či firmě, rádi se k vám přijdeme podívat na krátkou exkurzi.
 

FOTOGALERIE - Praxí do života

Jak jinak, než praxí a vtažením do reality dětem zprostředkovat to, co obnáší „běžná“ činnost, jako je každodenní chození do zaměstnání.

V rámci projektu Praxí do života jsme s žáky, kteří se v letošním roce připravují na závěrečné zkoušky, navštívili několik místních firem. Naši žáci si z každé exkurze odnesli neuvěřitelné zážitky a pocit důležitosti z toho, že jim byl svěřen úkol nebo pracovní činnost, kterou běžně vykonávají zaměstnanci a oni ji dokázali zvládnout také. Chtěli bychom touto cestou poděkovat firmám Jerry Fabrics, Agiss Praktik Móda, Mediplast a Ineko Optik. 
Velký díky patří zejména majitelům a zaměstnancům, kteří nám v průběhu záři umožnili nahlédnout do výrobních, skladových či prodejních prostor a seznámili žáky s jejich činností a službami.
Tímto bychom rádi oslovili místní podnikatele a živnostníky, kteří by byli ochotni v dnešní přetechnizované a uspěchané době obětovat přibližně půlhodinku svého času a dětem ukázat, jak se co a kde „dělá“, vyrábí či prodává. 
Kontaktovat nás můžete na facebooku Základní školy a Praktické školy nebo na telefonním čísle 603 389 707. 
I když vám to bude třeba připadat všední, běžné a nezajímavé, věřte, že pro některé naše žáky to bude nevšední a nezapomenutelný zážitek.

Mgr. Lucie Macková
třídní učitelka I.C
za kolektiv Základní školy a Praktické školy Dvůr Králové nad Labem
 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 220x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí