Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Sportovci z celého okresu se sjeli do Dvora

Redakce, / 18.05.2018, Královédvorsko
Třikrát zdar jste mohli zaslechnout v úterý 15. května 2018 na letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem. Neslyšeli? Zaznělo totiž na zahájení i ukončení okresního kola atletického čtyřboje žáků speciálních škol.
 
Tento den se do Dvora sjeli sportovci z Vrchlabí, Dolního Lánova a Úpice a spolu ještě se žáky Základní školy a Praktické školy Dvůr Králové nad Labem se utkali v několika disciplínách. Každého čekal běh na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a dlouhý běh – dívky 800 m a pro chlapce 1500 m. 

Všech osmnáct sportovců hrálo celou dobu fér, dali do svých výkonů vše, co mohli, a věřím, že všichni netrpělivě očekávali vyhlášení výsledků. 

Mezi dívkami zvítězila Erika Husárová z Dolního Lánova, na druhém místě se umístila Marie Šmatárová ze Dvora Králové nad Labem a bronzovou příčku obsadila Marie Miková z Dolního Lánova. 

Z chlapců se vítězem stal Filip Ringl ze Dvora Králové, stříbrný byl Dominik Husár z Dolního Lánova a třetí místo získal také „Lánovák“ Jiří Gabor. 

Celá tato vítězná šestka se utká s dalšími sportovci ve čtvrtek 24. května na krajském kole. Držte jim taky palce, ať se dostanou na tu vysněnou „republiku“.
 

Související články
Zápisy prvňáčků do škol na Královédvorsku na školní rok 2018/2019
Úspěch žáků ZŠ a PrŠ v turnaji ve vybíjené

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 130x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí