Vyhledej
Nejčtenější články
HC Rodos rozdrtil v posledním finálovém utkání hráče z Náchoda 10:1. Podívejte se do tváří hráčů, které většina z nás zná jen v hokejové výstroji!Na Královédvorsku se 1. března některé obchody neotevřou. EET byla pro mnohé z nich milníkemŠporkovská slavnost bude živě přenášena do celého světa!Dokument Theodory Remundové o Bětce Teperové z Třebihoště Populární maskot královédvorské zoo byl ukraden. Dřevěná surikata zmizela již před vánoci
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy

Zápisy prvňáčků proběhnou letos v dubnu. Víme přesné termíny ve školách na Královédvorsku

Redakce / 20.03.2017, Aktualizováno , Královédvorsko
Každý rokem se začaly předškoláci scházet do základních škol již v únoru, aby se zapsali do první třídy. Na základě novely školského zákona platné od 1. ledna 2017 se letos zápisy posouvají oproti zvyklostem na pozdější období. K zápisům tak děti letos půjdou až v měsíci dubnu. Zákonem je také dané časové období pro zápis do mateřských škol - 2.–16. květen 2017.
 

Zápisy do všech základních škol zřizovaných městem Dvůr Králové nad Labem proběhnou 5.–6. dubna 2017. Přesné hodiny a doplňující informace mají dané školy na svém webu. 

Ve středu 5. dubna proběhnou zápisy také od 12:30 hod. Bílá Třemešná. Bližší informace sdělí zástupci školy na schůzce s rodiči budoucích prvňáčku v úterý 21. března od 16:00 hod.

Dva dny vyčlenily zápisům v ZŠ Mostek, a to úterý 4. dubna od 14 - 16 hod. a středu 5. dubna od 14 - 16 hod.

Až na pondělí 10. dubna si počkají prvňáčci v ZŠ v Dubenci, a uvítají je tam od 12 do 17 hod. 

O něco později proběhne zápis v ZŠ a MŠ logopedická Choustníkovo Hradiště, a to ve čtvrtek 27.dubna od 10.00 hod. Do třídy MŠ pak hned následující týden, ve čtvrtek 4. května 2017. Do této školy se přijímají žáci s těžkou poruchou komunikace, s problémy v oblasti vývojových poruch učení, mnohdy i v kombinaci s LMP, ADHD. A to vždy na základě doporučení pedagogického poradenského zařízení. Zájemcům zde nabízejí osobní konzultaci spojenou s návštěvou a prohlídkou školy, popř. i internátu, po předchozí telefonické domluvě konkrétního termínu návštěvy. Letošní školní rok je navíc již desátým rokem působení této specializované školy v Choustníkově Hradišti po ukončení práce školy v Hořičkách. Proto se zde také chystá na konci školního roku tradiční Školní olympiáda, tentokrát ještě více otevřená pro bývalé žáky školy. Následovat bude i setkání všech našich bývalých kolegů a kolegyň.

Ze základních škol těsně za hranicemi Královédvorska je termín zápis podobný: základní škola ve Velichovkách prvňáčky i s rodiči uvítá v úterý 4. dubna 2017 od 13:00 do 17:00 hod., v ZŠ K. J. Erbena v Miletíně se zápis koná 5. a 6. dubna a v základní škole v Hajnici 3. dubna 2017.

U zápisů do mateřských škol je datum zákonem stanoveno na rozmezí 2.–16. května 2017. Přesné datum pro mateřské školy ve Dvoře Králové nad Labem bude určeno po projednání v radě města.

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Zápisy do prvních tříd probíhají ve Dvoře Králové dnes a zítra. V okolních obcích již většinou proběhly
Ve školním roce 2016/17 se otevře ve Dvoře stejný počet prvních tříd jako v loňském roce. K zápisům přišlo 237 dětí.
Komunitní skupina není škola. Ale může to být ta nejlepší škola života. I pro rodiče.

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 1045x
 
 
 
Zpět