Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Strž

Děti ze ZŠ Strž malují s umělci z celého světa

Redakce / 16.04.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsstrz.kralovedvorsko.cz
Spolupráce s divadlem La Putyka dále pokračuje. Po návštěvě divadelního představení byli vybraní žáci pozváni do Prahy, aby se zúčastnili mezinárodního výtvarného experimentu. K projektu byli také přizváni žáci se ZŠ Bílá Třemešná a učitelé a žáci z pražské ZŠ pro děti s poruchami chování na Zlíchově.
 

FOTOGALERIE - Děti ze ZŠ Strž malují s umělci z celého světa

Společně s dětmi malovali také akrobati z různých zemí světa: Carlos z Venezuely, Mirea ze Španělska, Sandra z Francie, Sakari z Finska, Mauricio z Argentiny, Vincent a Jonas z Belgie a Emil z Kanady.

Děti si nejprve prohlédly divadlo včetně zákulisí, mohly nahlédnout, jaké možnosti nabízí dnešní moderní umění, které je založeno na syntéze různých uměleckých druhů a profesí. Vyzkoušely si možnosti moderního výtvarného umění, hlubokou koncentraci na práci, uvolnění a osvobození od běžných starostí, které malování umožňuje. Poznaly umělce, kteří žijí střídavě na různých místech světa, mohly s nimi navázat kontakt, ale i s dětmi z jiných škol. Pokud dětem nestačily znalosti, dorozuměly se bez problémů mimoverbálně. Po celou dobu panovala přátelská tvůrčí atmosféra a posléze radost z hotové kolektivní práce. Všichni totiž mohou něco úžasného dokázat. K využití pláten o velikosti 6 x 5 m se otevírají různé možnosti: na zeď jako výzdoba interiéru, využití v představení, na kostýmy,…

Není krásná a prospěšná všem spolupráce mezi lidmi?

A na závěr jedno přání ze společně namalovaného plátna:

„Take my hand and I will be your friend.“

Mgr. Eva Kukalová, Mgr. Zdeněk Balek
ZŠ Strž 


Další články ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 409x
 
 
 
Zpět
KontaktZákladní škola Strž Dvůr Králové n. L.

E. Krásnohorské 2919
544 01 Dvůr Králové nad Labem

Tel.: 499 321 042
E-mail: 
Web: www.zsstrz.cz

ID Datové schránky:
q9bdy2g


 

Kalendář akcí