Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > ZOO a Safari

Muž strávil noc v zoologické zahradě

Redakce / 12.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Policisté z Obvodního oddělení Dvůr Králové nad Labem byli dnes krátce po sedmé hodině ranní přivolání do areálu místní zoologické zahrady, kde byl v objektu bývalého výzkumného ústavu nalezen zraněný muž. Toho zde ráno nalezli ošetřovatelé zvířat, když zaslechli jeho volání o pomoc. Zaměstnanci ZOO pak zavolali na linku 158.
 
Hlídka na místě zjistila, že se jedná o 50 letého muže bez domova, který uvedl, že včera večer navštívil nedaleký penzion, jak se však dostal do opuštěné budovy, si prý už ale nepamatuje. Šetřením bylo zjištěno, že poškozený vnikl do II. patra opuštěné budovy, kde zřejmě ve tmě stoupl na skleněný světlík, který se s ním však propadl. Po pádu z výšky cca 5 až 5,5 metrů na betonovou podlahu utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření. Policisté případ zadokumentovali a bez podezření na cizí zavinění jej zřejmě ukončí.

Areál je v majetku Zoo Dvůr Králové nad Labem
Objekt, kde se neštěstí stalo, je nyní v majetku Zoo a je už dlouhodobě nevyužit, chátrá a občas jej obývají lidé bez domova - foto překrásné obývané ložnice, kterou by tam nikdo nečekal, je staré již 2 roky a jistě se za tu dobu stav ještě zhoršil. 

Na budovu jsem se proto zeptal zástupce ředitele pana Jaroslava Hyjánka. Dle jeho slov není řešení tohoto areálu na pořadu dne, protože stav je tak špatný, že na opravu by byla potřeba obrovská suma peněz. Na místě by časem mohla vzniknout nějaká výstavní expozice. Zoo je otevřeno i případné spolupráci s dalším investorem, který by areál uměl využít a třeba i propojit se zoo nějakou zcela novou aktivitou. Nijak aktivně jej ale nyní Zoo nehledá. Je možná i demolice budov a vytvoření nových zelených prostor pro Zoo.
 

 

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 2029x
 
 
 
Zpět
23.11.2017 - NÁLEDÍ - včerejší večerní mlha zmrzla. Chodci - našlapujte opatrně, řidiči - jezděte pomalu.
20.11.2017 - Na obchvatu Hořic došlo dnes ráno k nehodě 6 osobních aut a kamionu. Na Hradubické jsou dnes ráno hlášeny hned 3 dopravní nehody v rozmezí 2 hodin. Jezděte opatrně!
17.11.2017 - V neděli 19. listopadu 2017 bude z provozních důvodů zrušeno veřejné bruslení s hokejkami. Standardní veřejné bruslení se tento den uskuteční od 13:45 do 15:15 hod.
17.11.2017 - Na čerpací stanici Benzina ve Dvoře Králové probíhá rekonstrukce. Prodej pohonných hmot omezen není, prodej doplňkového sortimentu ano. Modernizovaná stanice by se měla otevřít v první polovině prosince.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí