Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Novinky emailem
Královédvorsko > ZOO a Safari

Žirafy opět volně v safari! ZOO Dvůr Králové představuje další novinku

Redakce / 14.06.2017, Dvůr Králové nad Labem
Návštěvníci královédvorské zoo mají poprvé možnost projíždět se mezi volně vypuštěnými žirafami. Do části safari dvorské zoo, nazývající se Serengeti, byly v úterý 13. června vypuštěny dvě žirafy, aby si zde užívaly volného prostoru spolu se stády zeber, pakoňů a antilop. Není to poprvé za dobu fungování safari, kdy jsou žirafy její součástí, ale poprvé si mohou užívat skutečné volnosti.
 

Jako prvního přepravili samce žirafy Rothschildovy Micka, který byl zpočátku poněkud nesmělejší a trvalo mu více než hodinu, než se dobrovolně rozhodl přesunout ze stáje do přepravního boxu. Bazylovi, samci žirafy síťované, se to poté podařilo o půlhodiny rychleji. Celou akci zvládl zkušený tým dvorských ošetřovatelů a zoologů během tří hodin.

Samci doposud chodili na hlavní sezonu společně do velkého výběhu v Safari kempu. Proto se také zatím zdržují na jednom místě. Až získají větší jistotu, budou využívat celý prostor Serengeti. Po ukončení provozu safari, na přelomu září a října, se vrátí do zázemí zoo. Tam se pro ně plánuje pavilon, který by byl pro návštěvníky přístupný i v zimě. Doposud v královédvorské zoo totiž nebyl v zimě k vidění jediný kus z nejpočtenějšího stáda žiraf v Evropě. 

„Žirafa je jedním z mála zvířat, která se na člověka dívají skutečně spatra. A je to vůbec poprvé, co mohou návštěvníci safari pozorovat tyto dlouhokrké Afričany na rozlehlých pláních z okna svého auta,“ říká ředitel zoo Přemysl Rabas.

Dvorské safari, jediné svého druhu v České republice, bylo poprvé otevřeno v roce 1989. Při projížďce dlouhé okolo pěti kilometrů tu mohou návštěvníci zblízka pozorovat stáda afrických kopytníků, ale i ptáky a od roku 2015, kdy bylo otevřeno Lví safari, dokonce i tyto africké šelmy. Safari je v provozu během hlavní sezony každý den od 9 hodin a vypravit se na něj mohou lidé vlastním automobilem nebo speciálními zoo vozidly.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: ZOO Dvůr Králové

 

Související články
Často kladené otázky související s odřezáváním rohů nosorožcům v zoo a videovysvětlení Přemysla Rabase
První mládě hrabáče kapského v královédvorské zoo je pod neustálým dozorem. Pavilon s jeho lůžkem je dočasně uzavřen
Africký festival roztancuje ZOO Dvůr Králové. Ožije opět i letní kino

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:
 
 
Přečteno 583x
 
 
 
Zpět
17.01.2018 - Dnes dojde k odstávce vodního zdroje Žireč ČS za účelem výměny sacího potrubí. Je možný výskyt mírného zákalu ve vodovodním řadu v Žirči a Stanovicích, který bude postupně odkalováním sítě odstraněn.
05.01.2018 - V první den doplňovacích senátních voleb odvolilo ve Dvoře Králové celkem cca 16 % voličů.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí