Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Architektura

Je vybrán ateliér pro obnovu Braunova Betléma

Redakce / 12.12.2016, Kuks
Po revitalizaci barokního areálu v Kuksu čeká náš region další důležitý krok – obnova Braunova Betléma, který je na indikativním seznamu UNESCO. I přesto, že se jedná o jednu z neprestižnějších architektonických zakázek v našem regionu, ne-li v ČR, neproběhla veřejná architektonická soutěž, ale odborná komise si sama vybrala architektonické studio, které vypracuje studii obnovy.
 
Bude jím ateliér Zahrada Olomouc s architektem Ing. Radkem Pavlačkou, který má za sebou několik velkých projektů v oblasti péče o veřejnou zeleň v památkově chráněných oblastech. 

Máme pro vás 2 videa, která vznikla na prezentaci projektu na jednání zastupitelstva Dvora Králové nad Labem ve čtvrtek 8. prosince 2016:
 
Rozhovor s manažerkou Revitalizace Kuks ing. Veronikou Tomkovou o procesu výběru  a důvodech, proč nebyla veřejná soutěž:

Rozhovor s Ing. Radkem Pavlačkou o práci jeho ateliéru a o tom, jakým způsobem se architektonické zakázky obvykle zadávají:

Revitalizace KUKS vyzvala před necelým rokem k jednání o obnově Braunova Betléma zástupce Dvora Králové, Hřibojed, Stanovic, Kuksu a Správy NKP Hospital Kuks. Výsledkem ročního snažení je narovnání majetkoprávních vztahů na území památky, nalezení shody na způsobu její obnovy a zajištění finanční pomoci Královéhradeckého kraje na přípravu projektové dokumentace. 

Obnova Braunova Betléma přijde na desítky milionů korun. Proto vedení projektu a získáním potřebných dotací zástupci měst, obcí a památkářů pověřili Revitalizaci KUKS, která stojí za úspěšnou obnovou barokního areálu v Kuksu. 
 

Související články
Braunův Betlém - Rej čarodějnic
Stezka mezi Betlémem a novodobou Křížovou cestou opět ožila. Je z ní naučná stezka.
Výstava k 300. výročí koupě lesa pro Braunův Betlém
Záchrana Braunova Betléma - otevřený dopis zastupitelům města Dvora Králové nad Labem
Na kus řeči do Dvorečku - s Leošem Pryšingerem o Braunově Betlému, jeho dřevěném modelu a o novodobé křížové cestě.
Související odkazy
atelier Zahrada Olomouc
Revitalizace Kuks
 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1866x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí