Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Architektura

Jméno městského architekta by ve Dvoře Králové mohli znát již na podzim

Redakce / 31.03.2021, Dvůr Králové nad Labem
Rada města před rokem schválila zřízení pozice městského architekta a nyní chybí již jen krůček k vyhlášení výběrového řízení, díky kterému by mohlo město Dvůr Králové nad Labem svého architekta už brzy mít.
Jak nám sdělil radní města Ing. arch. Ota Černý, na počátku března se konala na městě schůzka ohledně zřízení pozice městského architekta (dále MA). "Na této schůzce jsme dolaďovali kompetence a příkazní smlouvu a navrhovali termíny vypsání a formu výběrového řízení," vysvětlil Černý konkrétní kroky výběrového řízení.
Na poslední radě města, která se konala 24. března, již bylo navrženo 7 členů výběrové komise, z toho 4 za město a 3 za nezávislé architekty z ČKA (česká komora architektů)."Výběrová komise pro výběr MA bude následující dny připomínkovat podklady k výběrovému řízení. Až poté se budou stanovovat termíny zasedání výběrové komise a samotný výběr nejvhodnějšího kandidáta," popsal proces Černý. Dle jeho slov bychom tak jméno měli znát již po prázdninách. 

Potřebujeme městského architekta?


Ve městě, kde se plánují velké investiční akce jako je revitalizace Mayerovy továrny, autobusového nádraží nebo Tyršova koupaliště a kde se zároveň za poslední rok sepsali proti místní výstavbě 2 petice (výstavba na Sylvárově a na Berlínku), je pozice městského architekta nejen důležitá, ale také urgentní. 

Proč by město mělo mít svého architekta - rozhovor s městským architektem Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí 

U čeho by měl městský architekt už být


Město vypsalo architektonickou soutěž na rekonstrukci Mayerovy továrny, na kterou je v rozpočtu letos vyčleněno 3 mil. Kč

Na projektovou dokumentaci a architektonickou soutěž týkající se revitalizace autobusového nádraží, které vlastní město teprve 1 rok, je v rozpočtu připraven 1,5 mil. Kč.

Svůj řádek v rozpočtu má na letošní rok i zmíněné Tyršovo koupaliště, ovšem v rámci stavebnictví se jedná jen o částku 1 mil. Kč na případný projekt. Projekt z minulého roku, na jehož realizaci chtěla letos rada vynaložit 35 mil. Kč, byl nakonec pozastaven vzhledem k nekoncepčnosti projektu a nutné revitalizaci celého areálu. Právě zde by mohly rady městského architekta vést k projektu, se kterým bude spokojena i veřejnost. Veřejné jednání ohledně potřebné revitalizace Tyršova koupaliště loni svolal Tyršův plavecký klub. Výsledky toho projednávání jsou zveřejněny zde.

Městský architekt vybraný nebo hledaný?


Na téma hledání či výběru vhodného kandidáta na pozici městského architekta jsme si již loni povídali s Otou Černým v v tomto rozhovoru
Usnesení týkající se zřízení pozice městského architekta nebylo na loňském červnovém zasedání ZM (11. června 2020) schváleno poté, co nový bod do programu ZM navrhla Marta Staníková. Přepis celé diskuse i výsledek hlasování je zde. Kateřina Sekyrková

Související články
Proč by mělo mít město městského architekta? Aby se nevyhazovaly miliony oknem!
Proč by Dvůr Králové nad Labem měl mít svého městského architekta a co je jeho prací
Hledá se městský architekt pro Dvůr Králové. Skutečně se hledá, nebo vybírá?
Výsledky pracovního setkání uživatelů a fanoušků Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové.
Přepis neschváleného usnesení na téma zřízení městského architekta (ZM červen 2020)
Složka Matouš Spilka - obchodní ředitel fimy Brickbay SE, která chce stavět bytový dům na Berlínku
Město vypsalo výběrové řízení na městského architekta. Nastoupit by měl v listopadu
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 649x
 
Hodnocení článku:
26.01.2022 - Zdravotnické zařízení VIVIDUS East, s.r.o., se od 1.února 2022 mění na CELOP, s.r.o. (Centrum lůžkové ošetřovatelské péče).
25.01.2022 - V pátek 28. ledna dojde k položení základního kamene stavby nového pavilonu A Oblastní nemocnice Jičín.
20.01.2022 - Dotační program Ministerstva kultury na zachování a obnovu kulturních památek nebude pro rok 2022 z důvodu vládních opatření vyhlášen.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí